افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

والی ننگرهار: از داعش ترسی نداریم!

گلاب منگل

گلاب منگل والی ننگرهار حریق خانه‌های مردم توسط داعش را یک وحشت خوانده و اطمینان داده‌است که داعش با این حرکت‌ها نمی‌تواند که در میان باشنده‌های ولسوالی کوت ترس ایجاد کند.

 

اداره محلی ولایت ننگرهار می‌گوید که بیش از ۶۰ خانۀ افراد ملکی از سوی داعش در ولسوالی کوت به آتش کشیده شده‌اند.

 

عطاء الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار شب گذشته گفت که در این خانه‌ها کسی سکونت نداشت.

 

وی افزود:

 

” افراد مسلح داعش در ۲۴ جدی در منطقه بابا غوندی و منطقه کوهستانی بر سیپای ولسوالی کوت تقریباً ۶۵ خانه را آتش زده‌اند. در این خانه‌ها کسی زندگی نمی‌کرد و نه هم در آن اموال و لوازم خانه موجود بود به همین خاطر تلفات جانی و هم تلفات مالی به اندازه زیاد ندارد.”

 

آقای خوگیانی افزود که گلاب منگل والی ننگرهار این کار داعش را یک وحشت خوانده و اطمینان داده‌است که داعش با این حرکت‌ها نمی‌تواند که در میان باشنده‌های ولسوالی کوت ترس ایجاد کند.

 

برخی از بزرگان قومی مستقر در ولسوالی کوت می‌گویند که گروه داعش خانه‌های افرادی را سوختانه‌است که به گفته آن‌ها، این فراد نخواسته اند به داعش بیعت کنند.

 

حاجی امیر جان کوتوال یکی از این بزرگان قوم گفت:

 

” آن‌ها {جنگجویان داعش} چند روز پیش یک پیام را نشر کردند و گفتند کسانی‌که این منطقه را ترک کرده‌اند با ما بیعت کنند و به خانه‌های خود بر گردند و اگر کسانی‌که با ما همکاری نکنند و به حمایت از ما اسلحه نگیرند دشمنان ما اند.”

 

سید رحمن مومند ولسوال کوت می‌گوید که بسیاری از اعضای فعال داعش در این ولسوالی خارجی‌ها اند.

 

به گفته وی‌، جنگجویان داعش پس از به آتش کشیدن خانه‌ها از منطقه فرار کرده اما نیرو‌های امنیتی توانسته اند که ۵ تن آن‌ها را از پا در آورند.

 

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان پیش از این گفته بود که هشتاد درصد جنگجویان وابسته به داعش در ننگرهار پاکستانی‌ها اند و زمانیکه بالای‌شان از سوی نیرو‌های افغان فشار وارد شود به آنسوی خط فرضی دیورند می‌روند.

 

پاکستان در مورد حمایت‌اش از جنگجویان داعش در افغانستان تبصره نکرده‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار