افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 15 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

والی سیستان و بلوچستان در دیدار با رئیس اجرائیه: از فرصت های اقتصادی بندر چاه بهار استفادۀ اعظمی صورت گیرد

%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%a7%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d9%87%d8%a7%d8%b4%d9%85%db%8c

آقای هاشمی در دیدارش با رئیس اجرائیه گفت: توقع ایران این است که بازرگانان افغان و ایران در این بندر، به صورت مشترک سرمایه گذاری کنند تا از فرصت های اقتصادی موجود، استفادۀ اعظمی صورت گیرد.

دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز درکابل، با علی اوسط هاشمی والی ولایت سیستان و بلوچستان جمهوری اسلامی ایران دیدار و در مورد استفاده مشترک از مزایای بندر چاه بهارگفتگو نمود.

آقای هاشمی در این ملاقات گفت‌که‌کار ساخت و ساز بندر چاه بهار، کاملا تکمیل گردیده و این بندر، ظرفیت هشت و نیم میلیون تن بار را دارا می‌باشد.

وی علاوه کرد، با آنکه تجار و سرمایه گذاران افغان، به صورت روز افزون در این ساحه سرمایه گذاری نموده و می‌نمایند، ولی توقع ایران این است که بازرگانان افغان و ایران در این بندر، به صورت مشترک سرمایه گذاری کنند تا از فرصت های اقتصادی موجود، استفادۀ اعظمی صورت گیرد.

آقای هاشمی تاکید نمودکه مسیر چاه بهار برای وصل افغانستان به بحر، کوتاه ترین راه است و حکومت ایران، آمادۀ هرگونه همکاری برای استفادۀ مشترک و بهینه از این بندر، با دولت افغانستان می‌باشد.

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، از والی سیستان و بلوچستان به خاطر سهولت‌هایی که برای تجار و سرمایه گذاران افغان در این بندر و به ویژه در صدور ویزا و سایر مسائل تقنینی در این عرصه، مهیا نموده است، قدردانی نمود.

رئیس اجرائیه کشور علاوه کردکه افغانستان، خواستارگسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های تجارت و سرمایه گذاری می‌باشد و به وخصوص، استفادۀ مشترک از بندرچاه بهار، در اولویت دولت افغانستان قرار دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار