افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

والی جدید در یک قدمی بلخ!

انجنیر داود و عطامحمدنور والی بلخ

پس از مدت ها شایعات اشرف غنی انجنیر داود را بعنوان والی جدید بلخ معرفی کرد. انجنیر محمد داوود هم اکنون منتظر دستور رییس جمهور برای حرکت به طرف بلخ می باشد.

انجنیر داوود گزینه اشرف غنی برای ولایت بلخ در گفت‌وگو با بی.بی.سی تصریح کرد برای رفتن به بلخ و آغاز ریاست خود در این ولایت آماده دستور رییس جمهور است.

این در حالی است که صلاح‌الدین ربانی رهبر حزب جمعیت اسلامی در اعلامیه ای به ارگ ریاست جمهوری هشدار داده که باید در تغییر والی بلخ تجدید نظر کند، در غیر این صورت حزب جمعیت اسلامی از تمام گزینه‌های ممکن برای برخورد با حکومت وحدت ملی استفاده خواهد کرد.

ارگ ریاست جمهوری دو روز قبل اعلام کرد که با استعفای عطامحمد نور موافقت کرده است اما پس از آن والی بلخ استعفا نامه خود را فاقد اعتبار خواند زیرا آن را سال گذشته و با شرایط خاصی به اشرف غنی داده بود.

از سوی دیگر نیز عبدالرازق قادری معاون امنیتی قوماندانی امنیه بلخ امروز از آماده‌باش نیروهای پولیس در این ولایت خبر داده است.

وی اظهار داشت حدود 600 نفر از نیروهای پولیس این ولایت به خاطر حفاظت از قونسولگری‌ها، ادارات دولتی و مردم به حالت آماده‌باش درآمده‌اند و در عملیات مشترک با نیروهای امنیت ملی، پولیس و اردوی ملی به هیچکس اجازه سوء استفاده از وضعیت کنونی را نخواهند داد.

  1. عبدالقادر تاج محمدی :

    نوروالی بوده و است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار