افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

والی بلخ شرط صلح با حکومت را اعلام کرد!

والی بلخ شرط صلح با حکومت

عطا محمد نور والی بلخ در جمع مردم کوهدامن در شهر مزار شریف شرط پایان دادن به مخالفت خود با حکومت را اعلام کرد!
والی بلخ بار دیگر با انتقاد از عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی اعلام کرد که تلاش برای تشکیل شورای رهبری و تاخیر در برگزاری انتخابات افغانستان پذیرفتنی نیست و حزب جمعیت نیز از خواسته‌های خود عقب نخواهد نشست.

عطامحمدنور در دیدار با مردم کوهدامن در شهر مزار شریف اعلام کرد حتی یک روز تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تحمل نخواهد کرد.

وی افزود: ما خواستار اصلاحات در کمسیون انتخابات استیم، زیرا حکومت از طریق کمسیون اصلاحات اداری افراد مورد نظر خود را درین کمسیون تعین کرده است.

عطامحمد نور تاکید کرد تیم مذاکره کننده ارگ به جز چندین شرط پیش پا افتاده سایر شروط مهم حزب جمعیت اسلامی را نپذیرفته است. این حزب از هیچ یک از شروط خود عقب نشینی نخواهد کرد.

وی افزود: تنها زمانی به مخالفت خود با حکومت پایان خواهیم داد رهبری حزب جمعیت اسلامی به طور رسمی توافق با حکومت را اعلام کند.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی افغانستان اظهار داشت: در یک سال گذشته 60 فیصد از تخطی‌ها و نقض آزادی بیان از سوی حکومت و 40 فیصد آن از سوی گروه‌های مخالف مسلح صورت گرفته است.

عطامحمد نور با انتقاد از عملکرد ریاست جمهوری اظهار داشت اشرف غنی برای انحصار قدرت 12 کمسیون موازی با وزارت‌های افغانستان تشکیل داده است و خودش در راس آنها قرار دارد.

این در حالی است که دهمین دور از مذاکرات حزب جمعیت اسلامی افغانستان با ارگ ریاست جمهوری بدون نتیجه پایان یافته و عطامحمد نور نیز تاکید می‌کند تا زمانی که حکومت شروط این حزب را نپذیرد حاضر به کناره گیری از ولایت بلخ نخواهد شد.

 1. حنيف :

  به حدا هر يك اینها خاين و وطن فروش است ايا اینها نميتواند كي مشكل خود را به خود حل كند داعش كيست و طالب كيست همين امريكا و سرائيل پا کستأن ایران به دست خود افغانها جابه جایی میشود ودر میان هر دوو افغآن شهید میشود بس است است دیگر تابه چی وخت شرم است

 2. گل احمد سعیدی :

  عطا حکومت و مردم رامسخری خودکرده یک دم باحکومت صلح برقرار ویک دم بااعلان جنگ و شرم نمی کند این خاین

 3. Tooryalay Shirzay Shirzay :

  حتما رواني شده..

 4. عبدالشکور ارباب زاده :

  هرفی مجاهدین راقبول میکنیم هرفی غنی …راقبول نمی کنیم

 5. صباون کاکر :

  اگر شرط صلح با حکومت را واقعا اعلان کرده باشد واقعا مسلمان مردم دوست و لیاقت ریاست جمهوری را دارد در آینده تمام مردم افغانستان پشتبانش میباشد

 6. حیت محمد نوری :

  جناب محترم استاد عطا محمد نور امپراتوری سمت شمال خود را از کنار ش دور کن که اینتحار نکنه شما را از بین ببره متوجه خود باش

 7. عبدالشکور ارباب زاده :

  زندباد نور میهن

 8. اسید آغا هاشمی :

  خداوند متعال هیدایت نیکی. بدهت ایتفاق واهتییات نصیب. ملت رنجدیده افغانستان آرزو داریم

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار