افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

والی بلخ: حکمتیار هم دست گروه داعش است!

عطامحمد نور، گلبدین حکمتیار را به همدستی با گروه داعش متهم کرد.

عطامحمد نور والی بلخ در نماز روزجمعه بلخ خطاب به حکمتیار گفت: : تو که به داعش بیعت داری، در این هیچ شکی نیست که با داعش همکاری داری و رهنمایی اش می نمایی. و به نحوی در این کشتارهای دسته جمعی، مستقیم و غیرمستقیم سهیم هستی. چون بیعت داری، کارت است، بیعت کردن تایید کردن و خدمت کردن است و در پایش خون خود را ریختاندن است.

وی افزود: تا زمانی که حکمتیار پس گرفتن بیعتش را از داعش اعلام نکند در برابرش ایستاگی خواهد کرد.

دستگیری محمد آصف مهمند، ممنوع الورود بودن دوستم به کشور و دوسیه احمد ایشچی را عطامحمد نور من‌حیث توطیه های دولت علیه خودش و شورای ایتلاف برای نجات افغانستان بیان کرد.

نور در مورد دوسیه جنرال دوستم و احمد ایشچی یکی از رقبای سیاسی اش گفت: چه قانونی، اگر بر کسی اتهام وارد می شود، خوب است که داخل افغانستان بیاید که تو پرسان کنی، تو کسی را ادعا می کنی که مشکل دارد، دوسیه دارد ولی نمی گذاری داخل شود تا از وی پرسان کنی.

عطامحمد نور بیان داشت: با تشکیل شورای ایتلاف برای نجات افغانستان روی پروگرام های انکشافی و اقتصادی در کشور پلان هایی را عملی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: جلوگیری از حق تلفی، مدیریت سالم و شریک بودن در تصمیم گیری های کلان سیاسی از خواست های عطا محمد نور است.

این در حالی است که عطامحمد نور طی این شانزده سال به یکی از ثروتمندان افغانستان تبدیل شده است، رهبران احزاب جهادی بعد از کنفرانس بن به جای سازنده گی افغانستان از کمک های ملیاردی جامعه جهانی به یکی از ثروتمند ترین افراد داخل افغانستان تبدیل شده اند .

این رهبران چگونه مدعی مدیریت سالم، جلوگیری از تبعیض خواهند شد در صورتیکه یکی از عوامل گسترش فساد در داخل کشور عملکرد نادرست این رهبران جهادی بوده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار