افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 15 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

والی بلخ جواب دهن کجی های اداره ارگان های محلی را داد!

عطا محمد نور

به گزارش افغان تلکس، پس از بی ارزش اعلام کردن امضای عطا محمد نور من‌حیث والی بلخ توسط اداره ارگان‌های محلی، رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی واکنش نشان داد!
عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی در یک گردهمایی در ولایت بلخ به اداره ارگان‌های محلی افغانستان هشدار داد که در امور سیاسی مداخله نکند.

وی در ادامه تاکید کرد حیطه اختیارات اداره ارگان‌های محلی به فعالیت‌های اداری محدود می‌شود و حق مداخله در دعوای سیاسی حزب جمعیت اسلامی با ارگ ریاست جمهوری را ندارد.

در حالی که مذاکرات ارگ ریاست جمهوری با حزب جمعیت اسلامی به بن بست برخورده است اداره ارگان محلی اعلام کرد که امضای عطامحمد نور من‌حیث والی بلخ اعتبار قانونی ندارد.

عطامحمد نور در واکنش به این موضوع تصریح کرد هنوز والی قانونی بلخ است و تا زمانی که حزب جمعیت اسلامی با ارگ ریاست جمهوری به تفاهم نرسند استعفایش از ولایت بلخ منتفی است.

والی بلخ با تاکید بر اینکه هنوز تمام ادارات ولایت بلخ را رهبری می‌کند درباره هرگونه کارشکنی حکومت مرکزی در پرداخت معاش ماهیانه کارمندان ادارات حکومتی در ولایت بلخ هشدار داد.

عطامحمد نور اظهار داشت: عواید گذرگاه سرحدی حیرتان در ولایت بلخ ده‌ها ملیون دالر است که به حساب حکومت مرکزی در کابل واریز می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد که اگر حکومت مرکزی از پرداخت معاش ماهیانه کارمندان حکومتی در بلخ خودداری کند، وی نیز معاش کارمندان ولایت بلخ را از محل گذرگاه حیرتان پرداخت خواهد کرد.

عطامحمد نور با اشاره به سفر احتمالی هیئت شورای امنیت سازمان ملل به افغانستان از آنها خواست تا به جای دیدار تشریفاتی با مقامات حکومت به حرف دل مردم افغانستان گوش دهند.

والی بلخ اظهار داشت: هیئت سازمان ملل با نشست‌های تشریفاتی نمی‌تواند شرایط واقعی افغانستان را درک کند زیرا مقامات همه چیز را طوری که این سازمان دوست دارد توضیح می‌دهد.

عطامحمد نور گفت: اگرچه سازمان ملل در توافقنامه حکومت وحدت ملی امضا کرده بود ولی در اجرای آن کوتاه آمده است اما مردم افغانستان هنوز به این سازمان اعتماد دارند.

وی با بیان اینکه افغانستان به سمت خطرناکی در حرکت است از سازمان ملل خواست تا از تغییرات مثبت در افغانستان حمایت کند.

والی بلخ اظهار داشت که ایتلاف بزرگی بین رهبران و احزاب سیاسی در سراسر افغانستان تحت عنوان ایتلاف بزرگ نجات افغانستان شکل خواهد گرفت.

وی بار دیگر حکومت مرکزی را به پلان توطیه در ولایت بلخ متهم کرد و به نیروهای بن المللی نیز درباره دخالت در قضایای سیاسی افغانستان هشدار داد.

این در حالی است که هفتمین دور از مذاکرات حزب جمعیت اسلامی با ارگ ریاست جمهوری بدون نتیجه پایان یافته است.

 1. احمدالله احمدی :

  زنده باد والی صاحب بلخ

 2. Haji Naseer Ahmad Naziri :

  والی صاحب موفق باشید

 3. محمد رحمانی :

  زنده باد

 4. Abdulhaq Rahimi :

  قصه والی صاحب مفت میشه بخیر

 5. Khalil Rahman Afg :

  غطاگک بسیار چشم سفید هست اعتماد مردم ازدست داد

 6. Hafeez Ullah :

  به دان سك تمام دريا مردر نميشه

 7. Qais Jan Ashoq :

  زنده باد شیر شمال

 8. مصںطفی امیری :

  خدا وند استاد پیروز میکند .

 9. فدامحمد علیزی :

  عطاگگ والی بلخ نیست عطاگگ حالا یک …ارگ است

 10. Ahmad Khan :

  اين …دزدخاين غير ازلاف وپتاق ديگه چيز يادندارد ويك عده … …فرصت غاصب اين …. .

 11. Sabor Jawid :

  بیخی بلخ ازهمین آدم است بپول خریدیش

 12. ظایدالله ظاید :

  والىصاحبـ چوکى،

 13. نورالله محمدی :

  برادرها لطفا بی احترامی به یک شخصیت جهادی بی احترامی بخود ادم است پس لطفن بچشم دیده غذاوت کنید در تمام حادثات تاریخ در بارش غذاوت خواهد کرد پس بجان همدیگر لطفن نفتین این تمام جرم جنایت از دست امریکای ها و مزدوران اش طالب های خاریجی و بعزی علقات میباشد خدانگهدار زنده است افغانستان

 14. Sadiq Haqmal :

  اخلاق سیاسی صفر متباقی را دوستان صفت کردند.

 15. Nemat Gul Sahibi :

  اما این جواب یک ماه پیشتر خودش گرفته بود اما جناب عالی به خود نمیگیرد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار