افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

والي غزني از فساد گسترده اداري در اين ولايت خبر داد.

موسي‌خان اكبرزاده والي غزني از وجود فساد اداري گسترده در اين ولايت اظهار نگراني كرد و از اقدامات جدي به منظور تفتيش كاركردهاي تمام ادارات خبر داد.به گزارش بست باستان، والي غزني مي‌گويد كه بين سال‌هاي 2010 و 2011 ميلادي، 28 ميليون دالر در ولايت غزني به مصرف رسيده است. وي از اين پول به عنوان يك هزينه هنگفت ياد كرد و گفت كارهاي انجام شده در مقايسه با اين پول، ناچيز است.
به باور والي غزني، احتمال اختلاس و فساد در شماري از ادارات به ويژه رياست‌هاي معارف، صحت و زراعت اين ولايت وجود دارد و لازم است كه كاركردهاي تمام اين ادارات بررسي شود.
والي غزني مي‌گويد: «بر بنياد گزارشي كه مسئولان پي‌آر‌تي داده‌اند، در دو سال گذشته رياست معارف بيش از چهار ميليون دالر مصرف نموده است. رياست صحت سه ميليون دالر مصرف نموده و رياست زراعت هم سه ميليون دالر مصرف كرده است و ما در مورد شفافيت و نحوه مصرف اين پول‌ها نگران هستيم.»
وي مي‌افزايد كه اداره ولايت، بررسي ادارات را شروع كرده و هياتي را زير نظر معاون ولايت به اين منظور توظيف كرده است.
والي غزني از مسئولان پي‌آر‌تي ولايت غزني خواست كه گزارش كمك‌هاي مالي دو سال اخيرشان را به گونه‌ي تفصيلي با تمام جزييات و موارد مصرف آن در اختيار اداره ولايت قرار دهند تا اگر اختلاسي صورت گرفته باشد، برملا گردد.
او مي‌گويد: «ما پي‌آر‌تي را مجبور مي‌سازيم كه به گونه‌ي تفصيلي به ما گزارش ارايه نمايد و اگر بازهم همكاري نكرد موضوع را به حكومت مركزي انتقال مي‌دهيم تا از آن طريق اين قضيه را پيگيري نمايند.»
والي غزني به نقل از مقامات پي‌آر‌تي گفت در سال‌هاي 2010 و 2011، بيست و هشت ميليون دالر در غزني مصرف شده است كه بيشترين آن در سال 2011 به مصرف رسيده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار