افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 20 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

واليان ده ولايت كشور تغییر کردند.

در لیست تازه ای که اداره امور و دارالانشای شورای وزیران به نشر رسانده، والیان ولایت های میدان وردک، کابل، تخار، فاریاب، هلمند،بغلان، نیمروز، لغمان، لوگر و بادغیس معرفی شده اند.

اداره امور و دارالانشای شورای وزیران، از معرفی ده والی جدید برای شماری از ولایت های کشور خبر داد.

سخنگوی اداره مستقل ارگان های محلی، بشیر بهرام،گفت که این روند بر اساس هدایت ریاست جمهوری و مشورت با رییس ارگان های محلی، صورت گرفته است.
در لیست تازه ای که اداره امور و دارالانشای شورای وزیران به نشر رسانده، والیان جدید ولایت های میدان وردک، کابل، تخار، فاریاب، هلمند، بغلان، نیمروز، لغمان، لوگر و بادغیس معرفی شده اند.
براساس این لیست، عبدالجبار تقوا قبلاً والی تخار به حیث والی ولایت کابل، تورن جنرال احمد فیصل بیگزاده، قبلاً والی فاریاب به حیث والی ولایت تخار، جنرال محمد نعیم بلوچ بحیث والی ولایت هلمند، سلطان محمد عبادی به حیث والی ولایت بغلان، داکتر محمد الله بتاش به حیث والی ولایت فاریاب، عبدالمجید قبلاً وکیل مردم ننگرهار در ولسی جرگه به حیث والی ولایت میدان وردک معرفی شده اند.
همچنین، محمد سرور ثبات به حیث والی ولایت نیمروز، فضل الله مجددی قبلاً وکیل مردم لوگر در ولسی جرگه به حیث والی ولایت لغمان، اقبال عزیزی قبلاً والی لغمان به حیث والی ولایت لوگر و محمد طاهر صبری قبلاً والی لوگر به حیث والی ولایت بادغیس انتخاب شده اند.
در خبرنامه اداره امور آمده است:” بورد خاص مشورتی رئیس جمهوری در تعیینات پستهای عالی رتبه، موظف است در مدت دو ماه تقرر والیان مذکور را از طریق خویش طی مراحل و نهایی سازد.”
گفته شده است که منشی عبدالمجید، والی پیشین ولایت بغلان به جمع وزیر مشاوران آقای کرزی اضافه شده است.
آقای عبدالمجید قرار است که در امور اجتماعی، مشاور رییس جمهور کرزی باشد.
این در حالی است که رییس جمهور کرزی، دارای بیشترین وزیر مشاور در میان روسای جمهور دنیا به شمار می رود و برخی از این وزرا می گویند که در هرسال یکبار هم موفق به ملاقات با آقای کرزی نمی شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار