افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

هیچ نیازی برای ایجاد پایگاه های دایمی امریکا در افغانستان نیست

بسم اله شیر یکی از نامزدان پیشین ریاست جمهوری که دست به تحصن زده میگوید روزانه شمار زیادی از مردم افغانستان بنام القاعده و طالب از سوی نیروهای امریکایی کشته میشوند اما این نیروها به مراکز اصلی دهشت افگنان در بیرون از مرز کشور توجه ندارند.
در حالیکه ده سال از ورود نیروهای خارجی به رهبری ایالات متحده امریکا در افغانستان میگذرد .اما این جنگ تا کنون برای مردم افغانستان جز تلفات افراد ملکی کدام دستاورد مثبت نداشته القاعده درجای خود باقیست وناامنی روز به روز افزایش میابد از سوی دیگر هر از گاهی نیروهای امریکایی دست با اعمالی میزنند که باعث خشم مردم افغانستان میشود.
بی احترامی سربازان امریکایی به اجساد، سوزانیده شدن نسخه هایی از قرآن شریف در پایگاه نظامی بگرام از سوی سربازان امریکایی و همچنان کشته شدن 17 غیر نظامی در ولایت قندهار از سوی این سربازان نمونه های بارزی از خشونت نظامیان امریکایی با مردم افغانستان میباشد.
به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از افغان نیوز، بسم الله شیر یکی از نامزدان پیشین ریاست جمهور کشور و رییس حزب وفاق ملی که دست به تحصن زده است میگوید که مردم افغانستان همه روزه از سوی نیروهای امریکایی در یک هدف نامعلوم کشته میشوند.
وی همچنان میگوید که مردم افغانستان هیچگاهی به امریکا اجازه نخواهند داد تا در کشور پایگاه ایجاد نماید.
آقای شیر همچنان سیاست های حکومت رییس جمهور کرزی را مورد انتقاد قرار داده میگوید که فساد اداری در افغانستان به اوج خود رسیده است اما حکومت کرزی هیچ توجه در این مورد نکرده است.
به باور آقای شیر شماری از جاسوسان کشورهای خارجی در دستگاه حکومت فعالیت دارند که حتی از سوی پولیس و اردوی ملی کشور حمایت میشوند.
این درحالیست که شماری از آگاهان نظامی نیز سیاست های ایالات متحده امریکا در مورد افغانستان را مورد انتقاد قرار داده میگوید حکومت و نیروهای مستقر امریکایی در افغانستان نباید باعث اذیت مردم گردند آنان هشدار میدهند در صورتیکه نیروهای امریکایی در افغانستان به اعمال مشابه ادامه دهند عواقب تلخ و ناگواری را که شوروی سابق به آن مواجه شد مزه آن را امریکا هم خواهد چشید.
قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار