افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 4 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

هیچ اعتقادی مانند اسلام پایدار نیست

داعش و دیگر گروه‎های تروریستی خودجوش نبوده بلکه اینها برای بدنامی دین اسلام و مسلمان نشدن نسل جوان در اروپا و آمریکا از سوی غرب حمایت می‎شوند .

آیت‎الله آصف محسنی رییس شورای علمای شیعیان کشور روز دوشنبه در مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام در کابل اظهار داشت، هیچ دینی نمی‎تواند همانند اسلام پایدار باشد.

ایشان با اشاره به ارزش دین در زندگی انسان اظهار داشت: دین تاثیرگذار بوده و کرامت و عزت در زندگی انسان پدید می‎آورد و انسان‎ها هم باید بدانند که خلیفه خداوند در زمین هستند.

به باور این عالم دین، هر کسی واقعاً علم داشته و با خدا باشد، بالاتر از فرشته و ملایک است، اما در مقابل کسانی که از علم خود استفاده نکرده و از خداوند دوری می‎جویند، بدترین مخلوقات هستند.

به گفته ی جناب محسنی، دین برای تکمیل معنویات انسان موثر بوده و پیامبر اسلام در راه ترویج اسلام زحمات بسیاری کشیده و مقاومت خود را از دست نداد.

این عالم دینی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ اعتقادی ایمان به اسلام نمی‎شود، گفت: هر اعتقادی مانند کمونیسم از بین می‎رود، اما ایمان به اسلام در سراسر جهان به صورت روز افزون افزایش خواهد یافت.

آیت‎الله محسنی در ادامه سخنان خود با اشاره به گروه‎های تروریستی گفت: داعش و دیگر گروه‎های تروریستی خودجوش نبوده بلکه اینها برای بدنامی دین اسلام و مسلمان نشدن نسل جوان در اروپا و آمریکا از سوی غرب حمایت می‎شوند.

محترم محسنی در این نشست با تاکید به وحدت میان مذهب اهل سنت و اهل تشیع اظهار داشت، هر 2 مذهب در آوردن اسلام موثر بوده و مذهب خود به معنای آزادی فکر و اندیشه می‎باشد.

داکتر عبدالله رییس اجرایی دولت نیز روز عاشورا در سخنانی گفت: مردم افغانستان با وحدت فکر و عمل بر فتنه و آشوبی که بر این سر زمین تحمیل شده می‌توانند پیروز شوند.

وی در مورد تامین صلح در کشور گفت: تامین صلح عادلانه آرزوی هر شهروند افغانستان است و هر قدمی که در راستای صلح برداشته شود مردم در جریان آن قرار خواهند گرفت.

به گفته ی داکتر عبدالله، حمایت مردم از برنامه‌های حکومت کلید حل مشکلات است و استحکام وحدت در میان مردم افغانستان، راه گشای صلح می‌باشد.

رییس شورای اجرایی حکوت وحدت ملی بیان داشت: قیام امام حسین علیه السلام و یاران ایشان یک ارزش ماندگار در تاریخ اسلام است که هنوز برای مسلمانان جهان انگیزه‌آفرین است.

محترم عبدالله، ایستادگی در برابر ستمگری و وحشت و عمل کردن به امر به معروف و نهی از منکر را ارزش‌های ماندگار اسلامی دانشت و گفت: این ارزش‌ها باید در محور سیاست کشورهای اسلامی قرار گیرد.

داکتر عبدالله در پایان اظهار داشت: حادثه کربلا از یک طرف ماندگارترین حادثه تکرار نشدنی در تاریخ بشریت است و از طرف دیگر بزرگترین پای مردی در راه خدا و پاسداری از ارزش‌های اسلامی به شمار می‌رود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار