افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 16 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

هیئت اعزامی کشورمان خواست های حکومت را به گونه واضح مطرح کرد

وزارت خارجه افغانستان می گوید که هیئت اعزامی کشورمان در سفر به اسلام آباد در مورد فعالیت های تروریستی از آنسوی خط دیورند در خاک افغانستان و جلوگیری از آن را با وضاحت صحبت کرده است.

 

وزارت خارجه افغانستان نسبت به نتایج گفتگو های هیئت افغانی با نوازشریف صدراعظم پاکستان و سرتاج عزیز مشارو روابط خارجی و امنیت ملی وی ابراز امیدواری می کند.

 

شکیب مستغنی سخنگوی این وزارت می گوید که روز پنجشنبه گذشته در جریان گفتگو های مقامات افغان و پاکستانی در اسلام آباد شماری از نظامیان پاکستانی و کارشناسان نظامی و امنیتی این کشور نیز حضور داشتند.

 

وی روز گذشته گفت که هیئت اعزامی افغان خواست های حکومت افغانستان را به جانب پاکستان به گونه واضح مطرح کرد:

 

” رئیس هیأت جمهوری اسلامی افغانستان به وضاحت به جانب پاکستان بیان داشت که این دو عمل ضد تروریستی و اعلام ادامه آن از آنسوی خط که باعث کشتار مردم بیگناه افغانستان در کابل و سایر شهر ها شده است نقطه هک شده در تغییر اذهان مردم و دولت افغانستان و ضرورت به اقدامات جدی و عملی پاکستان برای محار کردن آنرا بیشتر ساخته است.”

 

رهبران حکومت افغانستان پس از حملات خونین اخیر در شهر کابل، بر پاکستان انتقاد کرده و این کشور را به حمایت از گروه های تروریستی متهم کرد.

 

رئیس جمهور اشرف غنی، صلاح الدین ربانی وزیر خارجه، معصوم ستانکزی سرپرست وزارت دفاع و رحمت الله نبیل رئیس عمومی امنیت ملی را روز پنجشنبه هفته گذشته به پاکستان اعزام کرد تا در خصوص چگونگی مبارزه با تروریزم با مقامات آن کشور صحبت نمایند.

 

رئیس جمهور غنی گفته است که گفتگو های اخیر بر روابط دو کشور تاثیر گذار خواهد بود.

 

در عین حال ولسی جرگه افغانستان می گوید: در صورتی که پاکستان بار دیگر به خواست های افغانستان پاسخ مثبت ندهد این کشور ناگزیر است تا راه دیگری را جستجو کند.

 

نذیر احمدزی معاون دوم ولسی جرگه افغانستان گفت:

 

” اکنون ما ملت افغانستان به پاسخ مثبت پاکستان انتظار می کشیم و خدا کند که این کشور برای ما پاسخ مثبت بدهد نیاز است تا عاملین اصلی گرفتار شوند و به دولت سپرده شوند. در صورتی که پاسخ مثبت ندهند ما مجبور می شویم که راه بدیل آنرا انتخاب کنیم.”

 

آقای احمدزی می گوید که حکومت افغانستان یک اجماع را نیز خواسته است تا در باره اینکه حکومت و ملت افغانستان چطور می توانند پالیسی های داخلی و خارجی کشور را تغییر دهند کار کند.

 

در همین حال شماری از مردم عام بدین باور اند که آزموده را آزمودن خطاست زیرا حکومت پاکستان هرگز به وعده هایش در برابر افغانستان عمل نکرده است.

 

آنان تأکید می کنند که شورای امنیت سازمان ملل متحد و امریکا باید برای حل مشکلات فعلی افغانستان و قطع جنگ در کشور توجه جدی کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار