افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 10 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

هند دست به جیب می شود/ هزینه 450 ملیون دالری برای ساخت اپارتمان‌ برای مهاجرین افغان‌

اپارتمان

مانپریت ویهرا سفیر هند در کابل در دیدار با وزیر شهرسازی و مسکن کشورمان اعلام کرد که این کشور آماده گی دارد تا اپارتمان‌های ارزان قمیت به ارزش 450 ملیون دالر برای پناهجویان افغان بسازند.

سادات منصورنادری وزیر شهرسازی و مسکن نیز در این دیدار گفت: این اپارتمان‌های قرار است در هماهنگی کامل با پلان توسعه شهری وزارت شهرسازی و مسکن ساخته شوند.

ماه گذشته نیز سوبارایدو کارمند ارشد وزارت خارجه هند اعلام کرده بود که هند تلاش دارد تا برای پناهجویان افغان که به کشور باز می‌گردند، اپارتمان‌های ارزان‌قیمت با قیمت مناسب بسازد.

با این وجود هند در تقابل با پاکستان تلاش دارد تا برای اسکان پناهجویان افغان که به صورت اجباری از پاکستان اخراج می‌شوند، ساخت این اپارتمان‌ها را آغاز کنند.

در پی تنش‌ در راوبط کابل-اسلام‌آباد دیده‌بان سازمان حقوق بشر راپور داد که دولت پاکستان در روندی غیر قانونی دست به اخراج اجباری پناهجویان افغان زده و در سال جاری بیش از 600 هزار پناهجوی افغان را اخراج کرده است.

پس از حملات اخیر تروریستی در پاکستان که از سوی جماعت‌الاحرار شاخه انشعابی طالبان پاکستانی در این کشور صورت گرفت نیروهای امنیتی پاکستان دست به عملیات‌های گسترده‌ای برای سرکوب و بازداشت پناهجویان افغان در این کشور زده است.

هند در چند سال اخیر بیش از 3 ملیارد دالر به افغانستان کمک کرده است و پروژه‌های زیربنایی مانند بند سلما را تکمیل کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار