افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 3 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

هند در تلاش برای نزدیک شدن به دوستان اسلام‌آباد است

یکی از اعضای «بهارتیه اجندا پارتی» حزب حاکم هند اعلام کرد دهلی‌نو برای تحت فشار قرار دادن پاکستان در سطح بین‌المللی تلاش می‌کند تا حمایت نزدیکترین دوستان اسلام‌آباد خاصتاً ریاض را جلب کند.

 

یکی از اعضای حزب بهارتیه اجندا پارتی حزب حاکم هند اعلام کرد که دهلی‌نو برای تحت فشار قرار دادن پاکستان در سطح بین‌المللی تلاش می‌کند تا حمایت نزدیکترین دوستان اسلام‌آباد خاصتاً ریاض را جلب کند.

 

به گزارش داون،‌ «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند قرار است امروز (یکشنبه) برای امضای قراردادهای مهم تجاری عازم عربستان شود.

 

سرمایه‌گذاری عربستان در هند و همکاری نظامی از دیگر محورهای سفر مودی به عربستان خواهد بود.

 

نخست‌وزیر هند چند ماه قبل با سفر به امارات متحده عربی یکی دیگر از دوستان عربی پاکستان قراردادهای امنیتی با این کشور امضا کرد.

 

«رام مادهیو» معاون ارشد حزب بهارتیه اجندا پارتی(حزب حاکم هند) در یک مصاحبه خبری گفت: برای منزوی کردن پاکستان باید با دوستان این کشور روابط صمیمانه برقرار کنیم این در حالی است که گسترش تجارت و همکاری اقتصادی با این کشورها نیز ما را به اهداف خود علیه اسلام‌آباد نزدیک می‌کند.

 

وی افزود: برقراری روابط دوستانه با عربستان و امارات متحده عربی فشارهای بین المللی به پاکستان را افزایش می‌دهد.

 

یک مقام وزارت امور خارجه هند اعلام کرد: عربستان همیشه تلاش کرده در روابط خود با هند ملاحظات پاکستان را در نظر بگیرد و ارزش ویژه برای اسلام‌آباد قائل شود که این روند نباید ادامه پیدا کند.

 

بیشتر کارشناسان سفر مودی به عربستان را تلاش دیپلماتیک هند برای تحت فشار قرار دادن و منزوی کردن پاکستان بیان می‌کنند.

 

عربستان یکی از تأمین کنندگان نیازهای انرژی هند است و بیشتر روابط تجاری و اقتصادی با این کشور دارد.

 

به گزارش وزارت امور خارجه هند این کشور قرار است در زمینه صحی،‌ آموزش، مبارزه با تروریزم و سایر موارد با عربستان به توافق برسد.

 

 

 

روابط ریاض- اسلام‌آباد چندی پیش در حالی به دلیل تنش‌های خاورمیانه خاصتاً آغاز جنگ عربستان علیه یمن تیره شد که مقامات پاکستانی درخواست عربستان مبنی بر اعزام نیروهای ارتش برای جنگ یمن را رد کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار