افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 25 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

هند به کمک های نظامی خود با افغانستان ادامه می دهد

هند

 

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که هند به هدف مبارزه جدی با تروریزم، به ادامه کمک تجهیزات نظامی به نیروهای امنیتی افغان تعهد کرده است.

 

محمد رادمنش معاون سخنگوی این وزارت روز گذشته گفت که کمک های نظامی بخصوص هلیکوپتر از سوی هند، برای افغانستان از اهمیت زیاد برخوردار است.

 

آقای رادمنش گفت که نیروهای امنیتی افغان به تجهیزات نظامی بخصوص به هیلیکوپتر های هندی نیاز دارد، چون به گفته وی فعالیت آن در جغرافیه افغانستان مفید تمام شده است:

 

“آنان می‌توانند از نزدیک محلات را کشف کنند دشمن را تشخیص دهند به این حساب هلیکوپتر در جغرافایی افغانستان برای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ما نیازمندی های که وجود دارد مرفوع می سازد و بسیار مهم است.”

 

در خبرنامهء منتشر شده از سوی ریاست جمهوری افغانستان آمده است که نریندرا مودی صدراعظم هند در دیدار با رئیس جمهور محمد اشرف غنی در تهران، تعهد نموده که در بخش تجهیزات نظامی این کشور را کمک خواهد کرد.

 

به اساس این خبرنامه، نخست مقامات افغان طی چوکات یک کمیسیون، لست تجهیزات نیروهای امنیتی افغان را آماده کرده به هند می‌سپارند که هلیکوپترهای نظامی نیز شامل آن خواهد بود.

 

هند قبل از این نیز چهار فروند هلیکوپتر نظامی به افغانستان کمک نموده است.

 

چندی قبل سفیر هند در کابل گفته است که این کشور در نظر دارد تا آموزگاران نظامی اش را به هدف آموزش نیروهای امنیتی افغان نیز به افغانستان بفرستد.

 

در این حال برخی از کارشناسان افغان با آنکه کمک تجهیزات به نیروهای امنیتی افغان را مهم می‌خوانند، اما می‌گویند که برای استفاده از این تجهیزات باید ظرفیت نیروهای امنیتی افغان بلند برده شود.

 

یوسف امین ځاځی در مورد گفت:

 

“نیروهای امنیتی ما بخصوص وزارت دفاع ملی نیاز به تجهیزات دارد هر کشور که به ما همکاری کند مؤثریت خود را در جنگ فعلی دارد این تجهیزات که به ما داده می‌شود پرسونل ما از مسایل تخنیکی آن باید آگاهی داشته باشند و در مورد آموزش دیده باشند و باید مسایل تخنیکی آن هم در افغانستان حل شود.”

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در سال ۲۰۱۶ میلادی اکثر مشکلات در بخش نیروهای هوایی این کشور برطرف گردیده و نیروهای امنیتی افغان ۱۵۰ تا ۱۸۰ پرواز ملکی و نظامی انجام می‌دهند.

 

اما یوسف امین ځاځی کارشناس امنیتی می‌گوید که هنوز هم نیروهای نظامی افغانستان در بخش هوایی با مشکلات مواجه اند و به گفته وی هر قدر که نیروی هوایی این کشور تقویت گردد به همان اندازه عملیات نیروهای امنیتی افغان پُر دستآورد خواهد بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار