افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 23 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

هندوانه هایی که بین رئیس اجرائیه و سفیرهند، رد و بدل شد…

منپریت وهرا

روز گذشته در دیداری که دکتورعبدالله عبدالله با سفیر هند در کابل داشت، دوطرف به قدردانی و تعریف و تمجید از یکدیگر پرداختند…

 

دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، با بیان این‌که مردم و دولت هند در جریان سال‌های گذشته صادقانه درکنار مردم افغانستان ایستادند و از آنان در عرصه‌های مختلف حمایت کردند، علاوه کرد که حمایت از دولت و مردم افغانستان به معنی حمایت از صلح و ثبات در منطقه و جهان است.

 

بحران نا امنی و تاثیرات و پیامدهای آن در افغانستان و منطقه، تاکید بر دوام حمایت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از دولت و مردم افغانستان، فراهم سازی زمینه‌های رشد و توسعه و گسترش ساخت و ساز پروژه‌های زیربنایی و ایجاد اشتغال، بخش اصلی گفتگوها را تشکیل می‌داد.

 

رییس اجراییه، یگانه راه برای مقابله با گروه‌های افراطی را هماهنگی کشورهای منطقه برای سرکوبی تروریستان عنوان نمود و علاوه کردکه تروریسم پدیده جهانی است و برای مقابله با آن، به همکاری همه جانبه جامعه جهانی نیاز است.

 

درهمین‌حال، منپریت وهرا سفیرجمهوری هند درکابل، ضمن این‌که از شهامت و شجاعت نیروهای امنیتی افغان و صبر و شکیبایی مردم افغانستان در برابر افراط گرایان و گروه‌های تروریستی ابراز امتنان نمود، به‌حمایت کشورش از دولت و مردم افغانستان تاکید نمود.

 

وی هم‌چنان از تلاش‌های خستگی ناپذیر رهبری حکومت وحدت ملی٬ به ویژه رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان٬ را برای ایجاد هماهنگی میان کشورهای منطقه برای مبارزه قاطع و دوام‌دار با تروریزم قدردانی نمود…

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار