افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 19 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

حاصل همکاری حکمتیار و آی‌اس‌آی پاکستان

حکمتیار آی اس آی

به گزارش افغان تلکس به نقل از مشاور پیشین امنیت ملی نشست صلح در ترکیه توسط اعضای حزب اسلامی و به نماینده گی از سازمان آی اس آی پاکستان صورت گرفته است.

اخیرا بسیاری از رسانه‌ها از برگزاری سومین دور از نشست صلح در ترکیه بین حکومت افغانستان و گروه طالبان خبر داده بود که از سوی سخنگوی اشرف غنی و سخنگوی طالبان تکذیب شد.

به نوشته این رسانه‌ها، ظاهرا ملا رئوف به نماینده گی از طالبان و همایون جریر داماد حکمتیار رهبر حزب اسلامی به نماینده گی از حکومت افغانستان این مذاکرات را انجام داده بودند اما شاه حسین مرتضوی سخنگوی اشرف غنی این مسئله را تکذیب کرد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز با صدور اعلامیه ای تاکید کرد که هیچ نماینده‌ای از طالبان در این مذاکرات حضور نداشته و نشست ترکیه ساختگی و یک بازی استخباراتی بوده است.

امرالله صالح رییس پیشین امنیت ملی کشورمان نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی با وسیله قرار دادن همایون جریر به دنبال کسب عواید از روند صلح این نشست را برگزار کرده است.

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، رییس پیشین امنیت ملی تاکید کرد طرف‌های مذاکره کننده در نشست ساختگی صلح در ترکیه به جای طالبان بیشتر از سازمان آی اس آی پاکستان نماینده گی می‌کردند.

وی در ادامه تصریح کرد اشرف غنی پس از آنکه از این جریان اطلاع یافت به سخنگوی ریاست جمهوری وظیفه سپرد تا نقش حکومت افغانستان در این نشست را رد کند.

صالح اظهار داشت: گرچه همایون جریر قبل از سفرش به ترکیه کریم‌خلیلی رییس شورای عالی صلح افغانستان را در جریان گذاشته بود اما به دلیل عدم آشنایی خلیلی با تشکیلات طالبان در این بازی کوچک تجاری استخباراتی گرفتار شد.

این در حالی است که اسماعیل قاسم یار مشاور روابط بین‌الملل شورای عالی صلح افغانستان نیز پیشتر گفته بود که این نشست از سوی این شورا صورت نگرفته است.

 1. فریشته باوار فریشته :

  خاین وطن فروش

 2. Najeeb Ameerzada :

  از روزی که حکمتیار داخل افغانستان شده جنجال اس از خدا بترسید

 3. Rashid Elyas :

  مزدور خارجی ها

 4. حیت محمد نوری :

  لعنت به راکیتیار

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار