افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 13 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

همسایگان باید به کمک افغانستان بشتابند!

جنرال گاردن مسنجر

بگفته معاون لوی درستیز انگلیس، کشورهای همسایه و منطقه باید در امر مبارزه با تروریزم با حکومت وحدت ملی همکاری کنند.

جنرال گاردن مسنجر افزود: سطح تهدیدات موجود در افغانستان از حضور گروه های تروریستی، محدود و منحصر به افغانستان نیست بلکه کشورهای همسایه، منطقه و جهان را نیز تهدید می‌کند به همین دلیل همکاری کشورهای منطقه خاصتاً کشورهای همسایه در مبارزه با تروریزم در افغانستان مهم است.

مسنجر همچنان بر گسترش همکاری‌های اردوی انگلیس در چوکات ماموریت حمایت قاطع با نیروهای امنیتی افغان خبر داد.

از سوی دیگر، حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی کشورمان درباره حمله اخیر به شفاخانه نظامی کابل نیز گفت که افراد وابسته به داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند و از پناهگاه‌ها و مراکز امنِ که در آن سوی خط دیورند قرار دارند استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: به همین دلیل همکاری پاکستان در نابودی پناهگاه‌های گروهای تروریستی بدون در نظرداشت فرضیه تروریزم بد و خوب الزامی است.

مشاور شورای امنیت با دیگر بر لزوم همکاری صادقانه در امر مبارزه با تروریزم برای سرکوب پناهگا‌های گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

اتمر قبل از این نیز در کنفرانس امنیتی آسیا در هند گفته بود که جنگ در افغانستان ریشه در رقابت‌های اقتصادی و عوامل ژئوپلتیک دارد.

در حال حاضر بیش از 500 افسر نظامی انگلیس تحت بخش غیر جنگی ماموریت حمایت قاطع به آموزش افسران افغان در نیروی هوایی و سایر نهادهای امنیتی در کابل فعالیت می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار