افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 6 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

هشدار پاکستان به پناه‌جویان افغانستان در این کشور

پناه جو

 

نیروهای پاکستانی و مقام‌های ملکی پاکستان، به پناه‌جویان افغانستان در خیبر اجنسی هشدار داده‌اند که اگر از این‌جا بیرون نشوند، با اقدامات سخت روبه‌رو خواهند شد.

 

مقام‌های امنیتی خیبر اجنسی به مردان قبایل در این منطقه دستور داده‌اند که پناه‌جویان افغانستان را از بخش‌های‌شان اخراج کنند.

 

آنان تهدید کرده‌اند که اگر این پناه‌جویان تا ۱۵ روز دیگر این بخش‌ها را ترک نکنند، خانه‌های شان ویران و از این‌جا اخراج خواهند شد.

 

نعیم‌الله، یک فرمانده محلی نیروهای ویژۀ پاکستان گفت: «بیشترین هراس‌افگنان از افغانستان می‌آیند و کمک‌کننده‌گان محلی در خیبراجنسی به آنان اسلحه و جای بودوباش می‌دهند تا در پاکستان حملات راه‌اندازی کنند.»

 

او افزود: «پاکستان در جریان اشغال شوروی سابق به افغانان پناه داد، مگر حالا آنان می‌توانند به کشورشان بر گردند، چون آنان به پاکستان صادق نیستند.»

 

پس‌از آن که رییس‌جمهورغنی هفتۀ گذشته از سیاست‌های پاکستان در برابر افغانستان نارضایتی کامل‌اش را ابراز کرد، ظاهراً پاکستان فشارها را بر پناه‌جویان افغانستان نیز افزایش داده‌است و نیز موقف نرم‌تر در برابر طالبان و گروه‌های شورشی دیگر در کشور اختیار کرده‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار