افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 24 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

هشدار والی تخار به قاچاقچیان مواد مخدر

محمد یاسین ضیا

محمد یاسین ضیا والی تخار گفت: برنامه ای برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در این ولایت روی دست گرفته شده است.

آقای ضیا می گوید تا ریشه کن کردن این پدیده در ولایت تخار مبارزه می کند و هر فرد یا گروهی که مواد مخدر را در ولایت تخار قاچاق و یا به فروش برساند برخورد جدی می کند.

او پیش از این به تعداد ۴۷ معتاد را از ولایت تخار به کابل منتقل کرده بود و پس از تکمیل دوره درمان آنان (معتادان) دوباره به تخار منتقل و به خانواده های شان تحویل داده شده بودند.

گفته می شود که این کار والی تخار باعث شده است که خانواده های که اعضای فامیل شان آغشته به مواد مخدر هستند با والی تخار تماس گرفته تا او (والی تخار) این معتادان را برای تداوی به کابل بفرستد.

اقای ضیا می گوید که در برنامه دوم که او روی دست گرفته است حدود هفتاد معتاد را برای تداوی در مرکز تداون معتادان به کابل فرستاده است.

گفته می شود که ضیا برای خانواده های معتادان وعده کرده است تا تداوی کامل این معتادان مصارف خانواده های آنان را بپردازد.

در همین حال سمت تیموری سخنگوی والی تخار می گوید که معتادان که قبلا برای تداوی فرستاده شده و صحت مند شده اند در حال حاضر در بخش های مختلف در تخار مصروف کار هستند.

آقای تیموری می گوید که آنان در حال حاضر هیچ نوع مواد نیشه آور را مصرف نمی کنند و تعهد کرده اند که بعد از این برابر این مواد نیشه آور ایستادگی می کنند.

پیش از این حفیظ الله صافی، رییس صحت عامه ولایت تخار گفته بود که ده ها معتاد در یک اقدام کم سابقه با مصرف شخصی والی این ولایت درمان شدند.

وزارت صحت عامه کشور در سال ۱۳۹۴ اعلام کرده بود که تعداد افراد آغشته به مواد مخدر در کشور به ۳۰۰ میلیون نفر رسیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار