افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 11 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

هشدار مجددی به رهبران حکومت/ اگر مردم بخواهند برکنارتان می کنند!

مجددی

رهبر شورای عالی احزاب جهادی و ملی افغانستان هشدار داد که اگر مردم بخواهند، توانایی برکناری رهبران فعلی حکومت را دارند.
صبغت الله مجددی رییس جمهور اسبق و از رهبران جهادی افغانستان در نشست مشترک رهبران جهادی و احزاب سیاسی کشور اعلام کرد جهاد مردم ثابت کرد که در افغانستان هیچ تبعیض قومیتی وجود نداشت.

وی با تاکید بر عدم تبعیض و ایجاد اصلاحات در افغانستان نیز گفت رییس جمهور باید بدون تبعیض اصلاحات واقعی ایجاد کند.

مجددی در این نشست تصریح کرد دولت و مردم افغانستان باید تبعیض را کنار بگذارند.

این رهبر جهادی اعلام کرد شیعه و سنی و نیز همه اقوام حاضر در افغانستان با یکدیگر برادرند و با همین اتحاد در برابر ابرقدرت وقت جهان یعنی شوروی سابق مقاومت کردند.

رهبر شورای عالی احزاب جهادی و ملی افغانستان همچنین هشدار داد که اگر مردم بخواهند، توانایی برکناری رهبران فعلی حکومت را دارند.

نشریه امریکایی واشنگتن پست چند ماه قبل در راپوری نوشت: اشرف‌غنی، از یک سو با فقر و خشونت مخالفان مسلح و از سوی دیگر با مخالفت‌های درون حکومت و انتقادهای تند همگانی روبرو است.

در راپور آمده است که غنی به مدیر مستبد متهم است و به‌دنبال اداره امور افغانستان بدون تفویض اختیارات کافی به مقامات دولت است همچنین احساسی نسبت به مردم عادی ندارد.

واشنگتن پست همچنین نوشته که اشرف‌غنی اطراف خود مشاورانی از قوم پشتون گرد آورده است مانند چندین نفز از نزدیک‌ترین افراد به غنی از جمله حنیف اتمر مشاور امنیت ملی از قوم پشتون‌های غلجایی است.

همچنین پیش از این محمد علم ایزدیار عضو مشرانوجرگه گفته بود که خواسته ما از اشرف‌غنی و عبدالله عبدالله  این است که به دنبال حریف‌کشی و شخصیت‌کشی و استفاده ابزاری از شخصیت‌های ملی کشور به نفع خود نباشند، همچنین در برکناری مسعود، رییس‌جمهور و رییس‌اجراییه به اندازه مساوی سهم دارند، بنابراین هر دو باید توضیح قانع کننده برای این کار داشته باشند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار