افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

هشدار لوی سارنوالی به بدهکاران کابل بانک

لوی سارنوالی هشدار می‌دهد که نام‌ بدهکاران کابل بانک که از پرداخت پول‌های این بانک خودداری می کنند و نیز در دادگاه حاضر نمی شوند را فاش خواهد کرد.

بصیر عزیزی سخنگوی این نهاد می‌گوید که تاکنون بیش از ۶۰ درصد از پول های کابل بانک گردآوری شده است.

وی میافزاید که تاکنون بیش از ۳۷۰ تن بدهکار کابل بانک شناخته شدهاند و هم زمان برای بازداشت افرادی که نامشان به پروندۀ کابل بانک افزوده میشود نیز تلاش صورت میگیرد.

عبدالبصیر عزیزی سخنگوی لوی سارنوالی اظهارداشت: “اشخاص و افرادی که از حکم محکمه تمرد می‌کنند یا قرض خود را به وقت نمی‌پردازند، آنان مطابق قانون افغانستان تحقیق می‌شوند، تعقیب می‌شوند و به محکمه معرفی می‌شوند”.

درهمین حال وزارت مالیه هم از اولویت دهی بیشتر به این پرونده سخن می‌گوید و بر نیاز رسیده‌گی هرچه زودتر به آن تأکید می‌ورزد.

اجمل حمید عبدالرحیم زی سخنگوی وزارت مالیه خاطرنشان کرد: “پول‌هایی که باقی مانده حکومت افغانستان طبعاً در قسمت به دست آوردن آن تلاش دارد تا پول به شکل درست و حساسی جمع آوری شود و به کسی اجازه داده نشود که این پول را حیف و میل کند”.

میزان بدهی‌های کابل بانک به بیش از ۹۰۰ میلیون دالر میرسید؛ حال لوی سارنوالی میگوید که تاکنون نزدیک به ۶۰ درصد این پول از بدهکاران کابل بانک پس گرفته شده است و تلاشها برای بازگشت پول های باقی مانده نیز ادامه دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار