افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 21 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

هشدار سخنگوی ریاست اجرایه کشورمان به پاکستان

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرایه هشدار میدهد که پس از این کابل از موضع متفاوتر و تند با اسلام آباد سخن خواهد گفت.

 

پس از قطع امیدواری از عدم همکاری اسلام آباد با کابل،حکومت افغانستان ظاهراً در تلاش است تا پای سازمان ملل متحد را برای پایان دادن به سیاست های دوگانه این کشور درامور افغانستان بکشاند.

 

طرح که به تازه گی میان رهبران حکومت وحدت ملی تهیه شده چندین گزینه برای پاکستان درنظر گرفته شده است که یکی آن هم شکایت از سیاست های دوپهلوی پاکستان در برابر افغانستان است.

 

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرایه هشدار میدهد که پس از این کابل از موضع متفاوتر و تند با اسلام آباد سخن خواهد گفت.

 

آقای فیصل روز گذشته در مورد این طرح گفت:

 

” حکومت پاکستان از آغاز کار تا اکنون در برابر افغانستان صادق نبوده و این کشور هنوز هم عامل بدبختی در افغانستان است بناً حکومت افغانستان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد ورزید و این موضوع را به شورای امنیت سازمان ملل متحد مطرح خواهد کرد. ”

 

در روز های اخیر و پس ازتایید شدن مرگ ملا محمد عمر و انجام حملات خونین درشهرکابل روابط میان دوکشور به تیره گی گرایید.

 

رهبران حکومت وحدت ملی این کشور را به عدم همکاری صادقانه در روند گفتگوهای صلح متهم میدانند و رئیس جمهور غنی ابتکار عمل در گفتگوهای صلح را نیز از این کشور گرفت.

 

در چند سال گذشته نیز پاکستان به سیاست های گرگ و بره و تلاش به ایجاد حکومت ملک الطوایفی در افغانستان متهم شده است.

 

با این همه ظفر هاشمی سخنگوی رئیس جمهور غنی بار دیگر تاکید میکند که به هیچ کشوری اجازه داده نمی شود تا خواست هایش را بر افغانستان اعمال کند.

 

در این حال کارشناسان میگویند که هدف حکومت افغانستان از این سخنان حکومت افغانستان پاکستان و خواست های نادرست این کشور است.

 

داکتر تقی یکی از این کارشناسان که در ایالات متحد امریکا به سر میبرد در این مورد گفت:

 

“حالات چنین است که پاکستان و طالبانِ طرفدار این کشور در موقف ضعیفی قرار گرفته اند،در این زمان به رهبران حکومت وحدت ملی است تا از یک اقدام قوی دیپلوماتیک در برابر این کشور کار گیرد.

 

رئیس جمهورغنی باید با مقام های بین المللی پیشنهاد بکند و بگوید که هر اقدامی سران حکومت افغانستان در برابر پاکستان نتیجه یی نداد و با یک موضع قوی شکایت اش را از این کشور به مقام های بین المللی بکند.”

 

پاکستان بارها حامی تروریزم دانسته شده است و حکومت افغانستان همواره تاکید کرده است که این کشور باید پناه گاه های امن مخالفان مسلح را ببندد.

 

حال حکومت افغانستان هشدار میدهد که به گروه های فریب خورده از سوی استخبارات این کشور مجال سربلند کردن داده نمی شود و آن گروه های که به روند صلح احترام نگذارند سرکوب خواهند شد.

 

ریاست اجرایه میگوید که زمان برای پاکستان تا رسیدن طرح حکومت افغانستان به شورای امنیت سازمان ملل اندک است و این کشور باید از این فرصت استفاده کند درغیرآن دیگر به فریب و سیاست های این کشور از صبرکار گرفته نخواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار