افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

هشدار دیده بان حقوق بشر به کشورهای اروپایی بر توقف اخراج پناهجویان افغان

 

دیده بان حقوق بشر تأکید میکند: جرمنی و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید روند اخراج پناهجویان افغان را متوقف نماید و ببینند که دولت وحدت ملی افغانستان مشکلات مهاجران برگشته از پاکستان و ایران را چگونه حل می‎کند.

 

در این هفته 26 پناهجوی افغان از جرمنی که تقاضای پناهندگی‌شان مورد پذیرش قرار نگرفته بود، اخراج شدند.

 

بنا بر اظهارات سازمان دیده بان حقوق بشر، پناهجویان به شهری فرستاده شده که به خاطر ناامنی، در هر کوچه و سَرَک‌های آن موانعی گذاشته شده و دیپلومات‎ها با وزرا و دیگر سفرای کشورها از طریق اسکایپ جلسه‎ برگزار می‎نمایند.

 

شهر کابل که خانه 4 ملیون افغان است، شاهد حملات انتحاری و انفجارها بوده که در نتیجه آن همیشه مردم عادی قربانی می‎شوند.

 

این شهر همچنین میزبان ده‎ها هزار مهاجری است که در یک سال اخیر، به کشور برگشته‎اند.

 

اتحادیه اروپا در آکتُبر سال 2016 عیسوی بر حکومت افغانستان فشار وارد کرد که ده‎ها هزار اتباع خود را که به کشورهای عضو این اتحادیه پناه آورده‎اند، دوباره بپذیرد.

 

توماس جدی میزیر وزیر امور داخله جرمنی انتقال مهاجرانی را که درخواست‌شان رد شده، ناموجه دانسته و گفته است که طالبان بر دفاتر نمایندگی‌های بین‌المللی حمله می‎کنند، نه به افغان های عادی.

 

سازمان دیده‌بان حقوق بشر می‎گوید، طالبان و دیگر گروه‎های مسلح مخالف حکومت افغانستان در سال 2016 عیسوی، تجمع کنندگان عمومی، معلمان و شاگردان مکاتب، مراکز مذهبی و کارکنان رسانه‎ها را مورد هدف قرار داده‎اند.

 

در این میان، کمسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفته است که اوضاع برای برگشت افغان های مهاجر از اروپا تا کنون مساعد نیست.

 

دویچه وله نوشت: دیده بان حقوق بشر تأکید میکند: جرمنی و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید روند اخراج پناهجویان افغان را متوقف نماید و ببینند که دولت وحدت ملی افغانستان مشکلات مهاجران برگشته از پاکستان و ایران را چگونه حل می‎کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار