افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

هشدار حکومت ناروی به پناهجویان افغان!

حکومت ناروی به پناهجویان افغان که از راه روسیه وارد این کشور شده و یا می شوند، شدیداً هشدار داده است که اخراج خواهند شد. حکومت ناروی می گوید، این پناهجویان را دو باره به کابل می فرستد.

 

شبکه تلویزونی سی. ان. ان امریکا به قول از ریاست امور مهاجران ناروی خبر داده است که از چند هفته به این سو، هر هفته صدها افغان پناهجو از سمت شمال از طریق روسیه به ناروی آمده اند. اما شماری ورود این پناهجویان در هفتهء گذشته افزایش یافته است و این اولین باریست که شماری پناهجویان افغان نسبت به سوریه یک رقم بلند را نشان می دهد.

 

به گفتهء ریاست مهاجران ناروی، شماری پناهجویان افغان که در این هفته وارد ناروی شده به 899 نفر رسید، درحالیکه، رقم مهاجران سوریه 692 تن را نشان می دهند.

 

مارتین اندرسن رییس ادارهءامور مهاجران ناروی در صحبت با شبکهء تلویزونی سی. ان. ان گفت:

” آن عده افغانان که حق پناهنده گی را دارند و درخواست شان به حیث پناهنده رد شده است، دوباره به روسیه برگشتانده شده و آن عده که واجد شرایط پناهنده گی نیستند، دو باره به افغانستان فرستاده می شوند.”

 

این در حالیست که گروه ناظران حقوق بشر می گویند، افغانستان در سال 2014 میلادی به یک مرحلهء جدید بی ثباتی داخل شده است که در کنار دیگر گروه ها، فشار ها از سوی طالبان افزایش یافته و به این ترتیب وضعیت حقوق بشر در این کشور متشنج گردیده است.

 

اولین گروه از پناهجویانی در ماه فبروری از بندر ستورسکوگ وارد ناروی شدند که همه از سوریه بودند.

 

یک مسوول ادارهء مهاجرات ناروی بنام هانس که در بندر ستورسکوگ ورود پناهجویان را ثبت می کند، می گوید:

 

“ورود مهاجران به ناروی به خاطر آن افزایش یافته است که آن عده پناهجویان که به این کشور رسیده اند، با دوستان و خویشاوندان شان تماس گرفته به آنها می گویند که به ناروی رسیده اند و آنها را تشویق می کنند که راهی این کشور شوند.”

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار