افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 جولای , 2018 لینک کوتاه خبر :

هشدار جنرال دوستم به ارگ؛ فاریاب ناامن خواهد شد!

جنرال دوستم

جنرال دوستم به ارگ هشدار داد که در صورتی که به خواسته اش رسیده گی نشود انتخابات در ولایت فاریاب به چالش کشیده خواهد شد.

جنرال دوستم، به بازداشت نظام الدین قیصاری، یکی از قوماندانان حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان واکنش نشان داده و خواستار آزادی فوری او شده است.

جنرال دوستم همچنان هشدار داده در صورتی که قیصاری آزاد نشود، انتخابات در ولایت فاریاب به چالش کشیده خواهد شد که در این حال، مسوولیت به دوش کسانی خواهد بود که این بحران را ایجاد کرده‌اند.

در همین حال، مقام‌های اردوی ملی در شمال تأیید کرده اند که نظام‌الدین قیصاری، قوماندان پولیس ولسوالی قیصار و مسوول بخشی از نیروهای خیزش مردمی در این ولایت از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌است.

دفتر رسانه‌های قول اردوی ۲۰۹ شاهین با نشر خبرنامه‌ای گفته که آقای قیصاری روز گذشته (دوشنبه، ۱۱ سرطان) در جریان جلسه‌‎ی امنیتی روی چگونگی حفظ و تأمین امنیت بهتر در شاهراه میمنه-جوزجان، در مقر قوماندانی لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شهر میمنه، بازداشت شده‌است.

در خبرنامه همچنان آمده که قیصاری در این نشست همه را تهدید به مرگ کرده و با زبان هشدار با مقامات امنیتی صحبت کرده که در پی آن درگیری رخ داده و کماندوهای اردوی ملی هم مجبور شده نظام الدین قیصاری و چند محافظ او را بازداشت کنند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین همچنان گفته که او به منظور تحقیق به مراجع عدلی وقضایی به کابل فرستاده شده است.

این در حالی است که نظام‌الدین قیصاری پیش از این نیز مقامات امنیتی در ولایت فاریاب را تهدید کرده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار