افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

هشدار به اشرف غنی؛ تقلب درانتخابات ممنوع!

اشرف غنی

روزنامه چاپ کابل در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی هشدار داد که یک ماه تا پایان کار حکومت وحدت ملی باقی مانده است بنابراین تقلب در انتخابات برای ادامه قدرت خطرناک است.

روزنامه ماندگار چاپ کابل نوشت که بر اساس قانون اساسی افغانستان دوره ریاست جمهوری چهار ساله است و تنها یک ماه از پایان کار حکومت وحدت ملی باقی است.

این روزنامه هشدار داد؛ اگر اشرف غنی از طریق تقلب در انتخابات خواستار ادامه قدرت باشد افغانستان را با وضعیت خطرناکی روبرو خواهد کرد و استفاده از حمایت خارجی نیز با واکنش صریح مردم کشور روبرو خواهد شد.

بر اساس این راپور، وحدت و همگرایی بین احزاب سیاسی در برابر سیاست‌های انحصارگرایانه ریاست جمهوری شکل گرفته است و با پلان‌های سازنده‌ای برای پایان این وضعیت وارد میدان شده‌اند.

به نظر می‌رسد که ارگ پایان کار حکومت وحدت ملی را سال آینده می‌داند و تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را 1398 اعلام کرده است.

پیش از این نیز جنبش سیاسی گذار نیز با برگزاری نشست خبری مشترک تاکید کرده بود که حکومت وحدت ملی باید زمینه انتقال قدرت را تا ماه جوزا فراهم کند.

بسیاری از احزاب و جریان‌های سیاسی کشور با استناد به قانون اساسی دوره ریاست جمهوری را چهار ساله می‌دانند و بر این باورند که یک ماه تا پایان کار اشرف غنی باقی است.

 1. فرهاد کوه کن :

  اگر تقلب بند شود25فصد که کل قومش رای بدهد می شود

 2. خواجه احرار :

  حالا نه تازه برنامه عیسوی سازی شروع شده چند صبایی صبرکنید.

 3. Shabnam Tanha :

  هیچ کس به پای صندوق های ری نخواهد رفت

 4. صفت الله نیازی :

  همو قسمی که تو تقلب کدی دیگرا هم میکند

 5. Shir Arghandiwal :

  غنی زنده باد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار