افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

هزاره‌ ها جزو شهروندان افغانستان نیستند؟

هزاره‌

شما خوب دقت کنید که حکومت غنی با هزاره‌ ها چه می‌ کند.

به نقل از افغان پیپر، استاد عزیزالله شفق روز چهارشنبه در همایش تجلیل از رهبر شهید استاد مزاری در حضور صدها نفر گفت: متنفذین و بزرگان بهسود با من تماس گرفته‌ اند که وقتی داکتر شاه‌ جهان بعنوان والی میدان وردک کارش را آغاز کرد نماینده‌ ای از جانب اشرف غنی پیش او رفته و از ایشان خواسته است که گروه مسلح غیرقانونی جبهه مقاومت بهسود را خلع سلاح نماید. این متنفذین از من خواستند تا با استاد دانش، استاد محقق و استاد خلیلی در این زمینه صحبت کنم و جلوی این توطیه را بگیرم.

تفسیر و تحلیل
شما خوب دقت کنید که حکومت غنی با ما چه می‌ کند! از 350000 نیروی مسلح حتی یک کندک آن را هم در مناطق هزاره‌ نشین مستقر نکرده‌ اند تا از هزاره‌ ها در برابر تروریست‌ ها و مخالفین مسلح حکومت دفاع نماید. آیا هزاره‌ ها جزو شهروندان این کشور نیستند و حکومت برای تامین امنیت آنها وظیفه و مسوولیتی ندارد؟

اربکی‌ ها (پولیس‌ های محلی) چه در بهسود و چه در قره‌ باغ ولایت غزنی زیرنظر وزارت داخله فعالیت دارند و وظیفه شان دفاع از مردم در برابر تهاجم تروریست‌ ها است که تحت عنوان کوچی، طالب، داعش و … امنیت مردم را تهدید می‌ کنند اما جای تاسف اینجا است که وقتی اربکی‌ ها و طالبان رو در روی هم قرار می‌ گیرند حکومت بجای حمایت از اربکی ها و پولیس‌ های محلی تحت امر وزارت داخله از طالبان حمایت می‌ کنند کاری که این روزها در قره‌ باغ جریان دارد.

هدف غنی از خلع سلاح اربکی‌ ها و جبهه مقاومت بهسود این است که در آستانه بهار و ورود کوچی‌ ها به بهسود مردم را در برابر تهاجم کوچی‌ های تا به دندان مسلح بی‌ دفاع ساخته و راه را برای چپاولگری و آدم‌کشی‌ های کوچی‌ های مسلح باز نماید. این در حالی است که غنی در کمپاین انتخاباتی حل معضل کوچی‌ ها و ده‌ نشین‌ ها را بطور قطعی وعده داده بود.

می‌ بینید که عمق توطیه علیه مردم ما تا کجا است و رهبران، دولتمردان، نمایندگان پارلمان، نخبگان و مردم ما در کجای کار قرار دارند.

محمد نسیم جعفری

  1. عمران امانی :

    استن کسی که میگن نیستن دشمن ملت است

  2. Khalid Khan :

    نه نیست

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار