افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 14 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

هدف غنی از معامله با دوستم چیست؟!

جنرال دوستم اشرف غنی

به گزارش افغان تلکس به نقل از برخی از کارشناسان، ارگ در تلاش است تا با جنرال دوستم وارد معامله شود.
پس از اعلام برکناری عطامحمد نور از سوی اشرف غنی، تنش‌ها بین حزب جمعیت اسلامی با حکومت افزایش یافته است.

طی هشت ماه گذشته حکومت و اعضای اپوزیسیون با جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهور که در ترکیه به سر می‌برد، دیدار و رایزنی کرده‌اند.

گفته می‌شود که حکومت بارها خواسته تا جنرال دوستم را تطمیع کند اما این تلاش‌ها نتیجه‌ای نداشته است.

حال در موضوع برکناری عطا محمد نور والی بلخ رایزنی‌های حزب جمعیت اسلامی و ارگ برای جلب حمایت جنرال دوستم ظاهرا افزایش یافته است.

برخی از کارشناسان می‌گویند که در انتخابات سال 2014 جنرال دوستم سبب برنده شدن تیم تحول و تداوم به رهبری اشرف غنی شد اکنون نیز برای پیروزی در شمال افغانستان حمایت وی لازم به نظر می‌رسد.

البته پرسش‌های بسیاری مانند سرنوشت توافق جنرال دوستم با حکومت یا اپوزیسیون و گزینه‌های احتمالی ریاست جمهوری همچنین برخی دیگر از موضوعات همچنان بی‌پاسخ مانده‌ است.

جنرال دوستم پس از اتهام آزار و اذیت تحت عنوان دوسیه احمد ایشچی ، گفته می‌شود که به ترکیه تبعید شد و نیز بارها تلاشش برای بازگشت به افغانستان هم موفقیت آمیز نبوده است.

چندی قبل طیاره حامل دوستم توسط برخی جریان‌های داخلی یا خارجی اجازه فرود نیافت و به ترکیه بازگشت.

 1. عبدالوارث فقیری :

  سر غنی فشار است

 2. Mumtaz Mumtaz :

  استفاده کردن دوستم

 3. G Hussain Mohammad :

  ازبیک یکدفعه که یوق گفت دیگه آسمان به زمین بخوره بلی نمیگوید .
  زنده باد جنرال دوستم رهبر بی نوایان

 4. Hakimi Khurasani :

  زور حکومت به استاد عطا محمد نور نرسید میخواهد جنرال دوستم را از کنار نور دور بسازد باز یکی از افراد کلیدی جنرال دوستم را به جای استاد والی تعین کند که باز جنرال را همرای استاد در میدان بکشت ارگ نیشینان بدانید که دیگر رهبران شمال با شما به هیچ وجه معامله نخواهد کرد شمال افغانستان شمال دیروز نیست زیاد بشما و هم قطاران شما اعتماد کردن مگر سود نداشت جز تیغ را از عقب زدید دیگر از خواب خرگوش بیدار شوید

 5. Wãlid Bãrãkzãi :

  دل ما بیخی از ای اففانستان از این قسم حکومت خاین کثیف فاسد بیخی سیاه شده ای چی وضیعت است چهل سال شد که این حالت است بجای زور گفتن بدماشی بروید غم آبادی کشور را بخورید غم بیکاری جوانان را بخورید غم بی برقی کابل را بخورید دیگر بس کنید زور گفتن بالای ملت مردم را مردم تباه شد شما درفکر چوکی مقام هستین

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار