افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

هدف امریکا از آزمایش بم در ننگرهار چیست؟

بمب

امریکایی ها برای کشاندن پای روس ها در افغانستان و مبدل کردن کشور به سوریه ثانی دست به آزمایش بم خود در کشورمان زده اند.

عبدالستار خواصی نماینده ولایت پروان در ولسی جرگه اعلام کرد که با راپور هایی که در اختیار وی قرار گرفته، دره مامند منطقه ای که یکی از بزرگترین بم های غیرهسته ای جهان به آنجا پرتاب شده، پیش از حمله، تخلیه شده و هیچ داعشی در آن حضور نداشته است.

وی افزود: امریکایی ها برای کشاندن پای روس ها در افغانستان و مبدل کردن کشور به سوریه ثانی دست به آزمایش بم خود در کشورمان زده اند.

خواصی تاکید کرد که به کارگیری بمب مادر امریکایی باعث خواهد شد که بمب پدر روس ها نیز در کشور آزمایش شود و افغانستان به آزمایشگاه تسلیحات قدرت های کلان تبدیل شود.

لالی حمیدزی نماینده در ولسی جرگه با این سخنان خواصی مخالفت کرد و افزود: در این حمله ممتاز یک افسر پاکستانی، عمران از کراچی پاکستان، آفتاب از پنجاب، شیح عقاب از پیشاور و ابوبکر حمزه یکی دیگر از قومندانان داعش کشته شده اند.

وی گفت که شماری از نماینده گان یک روز از داعش حمایت می کنند و روز دیگر به حمایت از طالبان می پردازند و برخلاف منافع ملی سخن می گویند که باید جلوی این رویه گرفته شود.

همایون همایون نائب اول ولسی جرگه که ریاست نشست امروز را بر عهده داشت گفت که هیأتی متشکل از 3 کمسیون این جرگه عازم ننگرهار می شوند تا ولسی جرگه راپور دقیق و موثقی را برای تصمیم گیری در این زمینه در اختیار داشته باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار