- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

نیروهای خارجی آینده دشواری در افغانستان پیش رو دارند!

[1]

به نقل از خبرگزاری آلمان، “جان آلن” فرمانده نیروهای کمک و همکاری (ایساف) در افغانستان در تشریح وضعیت این کشور به خبرنگاران آلمانی گفت که در ماههای آتی درگیری‌های شدیدی در شرق کشور به وقوع خواهد پیوست.

بر اساس این گزارش، آلن ضمن استقبال از پیشرفت‌های صورت گرفته در افغانستان و همکاری با نیروهای امنیتی افغان در عین حال گفت که با تغییر در شمار نیروهای نظامی، انتظار می‌رود در شرق افغانستان که محل استقرار شبه‌نظامیان طالبان  است، درگیری‌های شدیدی به وقوع بپیوندد.

قرار است آمریکا تا ماه سپتامبر حدود ۲۳ هزار تن از نیروهای خود را در افغانستان کاهش دهد. این کشور سال گذشته نیز از حدود ۱۰ هزار نفر از نیروهای خود در این کشور کاسته بود. همچنین آلمان در ماه‌های آینده صدها تن از نظامیان خود را از افغانستان خارج خواهد کرد.

 

پیش از این”محمد زرین” والی نورستان گفته بود که گروه‎هایی از شبه‏نظامیان طالبان پاکستانی با عبور از مرز مشترک افغانستان- پاکستان وارد بخش‎های شرقی افغانستان شده‎ و دستورات اسلامی را به روش سخت‌گیرانه بر مردم منطقه تحمیل می‌کنند.

 

سخنگوی والی نورستان با بیان این که تعداد این افراد به صدها تن می‎رسد، گفت: آنها از “دره سوات” پاکستان وارد بخش‎هایی از ولایت‌های “کنر” و “نورستان” شده‎اند.

 

 

 

 

 

 

ایرنا