افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 16 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

نیروهای بین المللی از قریه ها و دهات خارج شوند

 
محترم حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دیداری با لیون پنیتا وزیر دفاع ایالات متحده امریکا از وی خواست که نیروهای بین المللی از قریه ها و دهات افغانستان بیرون شوند و در قرار گاه های شان جابجا گردند.

در این دیدار که قبل در ارگ انجام شد، رئیس جمهور کشور گفت که نیروهای افغان قابلیت آنرا دارند تا امنیت قریه های کشور را خود شان تامین نمایند.

همچنان هر دو جانب در این دیدار در مورد همکاری های میان دو کشور و انتقال مسئولیت های امنیتی از نیروهای بین المللی به نیروهای افغان، بحث و گفتگو کردند.

حامد کرزی افزود که هر دو طرف بالای این کار کنند تا روند انتقال مسئولیت های امنیتی از نیروهای بین المللی به نیرو های افغان به عوض سال 2014 در سال 2013 تکمیل گردد.

رئیس جمهور گفت: افغانستان همین حالا آماده است که تمام مسئولیت های امنیتی را به طور مکمل به دوش گیرد. پس تقاضای ما این است که این روند به زودی عملی گردد و مسئولیت ها به افغانها سپرده شوند.

سپس لیون پنیتا وزیر دفاع ایالات متحده امریکا یکبار دیگر به نماینده گی از حکومت و مردم ایالات متحده امریکا تاثرات عمیق خود را بخاطر کشته شدن شانزده تن افراد ملکی و جراحت شش تن توسط نیروهای امریکایی در منطقه زنگ آباد ولسوالی پنجوایی ولایت کندهار، ابراز کرد.

وزیر دفاع امریکا گفت که کشورش می خواهد روند انتقال مسئولیت های امنیتی به زودترین فرصت و به طور موفقانه به پایان برسد.

رئیس جمهور کشور حادثه کندهار را ظلم و بی رحمی بزرگ بالای مردم افغانستان دانست و خاطر نشان کرد که در آینده از وقوع چنین حوادث جداً جلوگیری صورت گیرد.

همچنان حامد کرزی گفت که از چندین سال بدینسو حادثات همچون حادثه قندهار، روابط میان افغانستان و امریکا را صدمه رسانیده است. پس به منظور جلوگیری از تکرار چنین حوادث در آینده، اقدامات جدی روی دست گرفته شود.

رئیس جمهور افزود که حوادث متذکره باور و اعتماد مردم افغانستان را در مقابل نیروهای بین المللی آسیب رسانیده است. پس نیاز است تا این اعتماد دوباره اعاده گردد و این کار زمانی ممکن است که نیروهای بین المللی به ارزش های دینی و فرهنگی مردم افغانستان احترام کنند و هیچ سرباز نیروهای بین المللی به خانه های افغانها داخل نشود و تمام توجه به بازسازی افغانستان و کمک های اقتصادی متمرکز گردد.

حامد کرزی از وزیر دفاع امریکا خواست تا تحقیقات در مورد حادثه ولسوالی پنجوایی ولایت کندهار به صورت شفاف انجام شود و عاملین آن به جزای اعمال شان برسند و در این مورد با مقامات افغانستان همکاری همه جانبه صورت گیرد.

در اخیر این دیدار لیون پنیتا وزیر دفاع ایالات متحده امریکا یکبار دیگر اطمینان داد که تحقیقات در رابطه به حادثه کندهار به صورت جدی انجام خواهد شد و عاملین آن به جزای اعمال شان خواهند رسید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار