افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

نیازی به معرفی نامزد وزیر دفاع به ولسی جرگه نیست!

آقای احمدزی گفت که پالیسی خارجی محمد معصوم ستانکزی سرپرست وزارت دفاع مورد قبول آنان می باشد و تا زمانی معرفی نامزد وزیر دفاع بهتر است آقای ستاکزی این وزارت را سرپرستی کند.

 

در حالیکه ناامنی ها در افغانستان به اوجش رسیده و کلیدی ترین نهاد حکومت افغانستان یعنی وزارت دفاع از سوی سرپرست اداره می شود، اما هیئت اداری ولسی جرگه می گوید که با توجه به وضعیت کنونی کشور ضرور نیست که نامزد وزارت دفاع جهت اخذ رای اعتماد به این جرگه معرفی شود.

 

محمد نذیر احمدزی معاون دوم ولسی جرگه روز چهارشنبه گفت: اگر اکنون از حکومت بخواهند که نامزد وزیر دفاع را برای گرفتن رای اعتماد به این جرگه معرفی کند، شاید وضعیت در کشور بدتر گردد:

 

” در وضعیت فعلی ناامنی ها زیاد است و زمانیکه وضعیت کمی نورمال شود انشالله ما درخواست معرفی وزیر دفاع را می کنیم. اکنون حالات جنگی است و اگر ما بار بار بخواهیم و اینکه تا روی وزیر جدید موافقه شود وقت زیاد می گیرید پس بهتر است بعد از نورمال شدن وضعیت از رییس جمهور بخواهیم که وزیر دفاع را معرفی کند.”

 

آقای احمدزی گفت که پالیسی خارجی محمد معصوم ستانکزی سرپرست وزارت دفاع مورد قبول آنان می باشد و تا زمانی معرفی نامزد وزیر دفاع بهتر است آقای ستاکزی این وزارت را سرپرستی کند.

 

محمد معصوم ستانکزی حدود چهار ماه پیش به عنوان نامزد وزارت دفاع از سوی ریاست جمهوری به ولسی جرگه معرفی شد اما وی نتوانست از این جرگه رای اعتماد بدست بیاورد.

 

آقای ستاکزی از آن زمان تا اکنون سرپرستی وزارت دفاع را به عهده دارد.

 

پیش از این برخی از منابع حکومتی گفته اند که معصوم ستانکزی سرپرست وزارت دفاع برای مدت نامعلوم به کارش ادامه خواهد داد.

 

اما آگاهان امور نظامی می گویند که با توجه به افزایش ناامنی ها و تهدیدات داعش نیاز جدی است وزارت دفاع وزیر داشته باشد نه سرپرست.

 

جاوید کوهستانی یکی از این آگاهان می گوید: اداره وزارت دفاع از سوی سرپرست سبب می شود که مسوولان دیگر سکتور های امنیتی خود را کمتر در برابر وضعیت کشور مسوول احساس کنند:

 

” در چنین یک وضعیت، نداشتن وزیر دفاع در رأس اداره که بتواند هماهنگی را میان تمام قوت های مسلح افغانستان به وجود بیاورد در وضعیت افغانستان رهبری و کنترول داشته باشد، پس نبود آن یک فاجعه است.”

 

پیش از این نیز مردم و آگاهان نظامی از اداره یک سکتور مهم امنیتی و دفاعی از سوی سرپرست انتقاد کرده و گفته اند که با توجه به وضعیت بد امنیتی در کشور نباید بیش از این وزارت دفاع از سوی سرپرست اداره شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار