افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

نگرانی پوتین از نا امنی های افغانستان

پوتین روسیه

بنا بر اظهارات پوتین، رییس جمهور روسیه اوضاع امنیتی در افغانستان خوب نبوده و به گفته وی روسیه آمادگی همکاری در تامین امنیت افغانستان را دارد.

در حالی که نیروهای امریکایی در افغانستان شمار حملات هوایی بر مواضع طالبان و داعش را سه برابر افزایش داده اند، روسیه از گسترش ناامنی در کشورمان ابراز نگرانی کرده است.

ولادیمیر پوتین در یک کنفرانس خبری در مسکو گفت که واشینگتن و مسکو می‌توانند در افغانستان همکاری کنند.

او گفت این یکی از بخش های است که ما میتوانیم با ایالات متحده در آن تلاش های مشترک به خرج دهیم. و اگر بتوانیم کار مشترک انجام دهیم، این تلاش ها بیشتر موثر شده میتواند. ما شاهد تهدید روز افزون دهشت افگنی بین المللی استیم و میبینم که گروه های تندرو افراطگرا ساحات بیشتر را در سرحداتی شمالی افغانستان تصرف میکنند.

مقام های افغان و امریکایی در گذشته مسکو را به حمایت غیرمستقیم از جنگجویان طالب متهم کرده بود – اتهامی که مسکو آن را بی اساس خوانده است.

رییس جمهور روسیه همچنان به خبرنگاران گفت که خواستار عادی شدن روابط میان مسکو و واشینگتن است.

اتهامات دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در ایالات متحده یکی از جنجال‌های تازه در روابط واشینگتن و مسکو بوده و فضا را میان این دو رقیب جنگ سرد تیره ساخته است.

آقای پوتین بار دیگر مداخله در انتخابات ایالات متحده را رد کرد و گفت که مخالفان سیاسی دونالد ترمپ، برای زیر سوال بردن مشروعیت رییس جمهور ترمپ این اتهامات را وارد کرده اند.

رییس جمهور روسیه که بر طیف گستردۀ مسایل صحبت کرد، همچنان از پیامدهای فاجعه بار کاربرد قوا از سوی ایالات متحده بر ضد کوریای شمالی هشدار داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار