افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 24 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

نگرانی ها از سرازیر شدن برفکوچ ها در مناطق دور دست ولایت بدخشان

با آمدن فصل بهار و گرم شدن هوا، نگرانی ها از احتمال سرازیر شدن برفکوچ ها در مناطق دور دست ولایت بدخشان نیز بیشتر شده است.

احمد فیصل بیکزاد والی بدخشان روزگذشته گفت که احتمال سرازیر شدن برفکوچ در این ولایت در روز های آینده میرود.

وی می گوید که به علت برفکوچ در ساحه بین ولسوالی کوف آب و راغستان به روز سه شنبه، دو تن کشته شده و یک تن دیگر زخمی شده است:

” چنانچه شما اطلاع دارید، به تاریخ ۳ حمل بین راغستان و کوف آب حوالی ساعت سه صبح برفکوچ صورت گرفته که در نتیجه دو تن کشته شده و یک تن دیگر زخمی شده است، جمعاً چهارده نفر بودند که یازده نفر شان سالم گذشتند. “

اما فوزیه کوفی نماینده مردم بدخشان در ولسی جرگه می گوید که در رویداد روز سه شنبه ۳ تن کشته شده و ۸ تن زخمی شده اند که جسد یکتن هنوز هم در زیر برفکوچ گیر مانده است.

احمد فیصل بیکزاد والی بدخشان

خانم کوفی از نرسیدن کمک ها به آسیب دیده‌گان این رویداد نیز انتقاد کرده و از ادارات مربوطه میخواهد تا اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با حوادث طبیعی داشته باشند:

” در نتیجه این برفکوج سه تن کشته شده و هشت تن زخمی شده است، زخمیان از سوی مردم محل به جای امن انتقال شده است، تا هنوز به زخمیان و خانواده شهیدان کمک نشده. مه پیشنهاد می کنم که وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث به ولایت بدخشان توجه بیشتر داشته باشد. “

مقام های محلی می گویند که مردم محل برای بیرون آوردن این اجساد از زیر برف دست به کار شده اند.

از سوی هم وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث نیز از احتمال برفکوچ ها در بدخشان سخن میزند اما می گوید که تمامی دفاتر شان در صورت بروز حوادث در حالت آماده باش قرار دارند:

” ما تدابیر خود در سراسر کشور از نقطه نظر مواد غذایی، سرپناه و دیگر ضروریات اولیه در نظر گرفتیم، دفاتر ما در بیست چهار ولایت فعال است و همه در حالت آماده باش قرار دارند. “

وی همچنان از مردم مناطق دور دست ولایت بدخشان و دیگر ولایات آسیب پذیر خواست تا در جریان بارنده‌گی و احتمال برف کوچ ها از رفت و آمد در مسیر های پر خطر جلوگیری کنند.

ولایت بدخشان در شمال کشور از ولایت‌های کوهستانی است که در فصل سرما، همواره بارش سنگین برف، باعث بسته شدن راه‌های مواصلاتی این ولایت شده و شهروندان ولسوالی‌های این ولایت را با مشکل مواجه می ‌کند.

والی بدخشان نیز گفت که در حال حاضر راه مواصلاتی ۵ ولسوالی بدخشان به مرکز، به دلیل بارش برف سنگین مسدود شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار