افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 3 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

نگرانی ها از جایگزینی کلاشنیکوف با سلاح‌های امریکایی در افغانستان

کلاشنیکوف

یک کارشناس مسایل نظامی جایگزینی کلاشنیکوف با سلاح‌های امریکایی را خیانت و جرم علیه مردم افغانستان دانست.

در حالی که جنرال متقاعد افغان پلان امریکا برای جایگزینی سلاح‌های روسی در افغانستان را خیانت علیه مردم کشور می‌داند برخی کارشناسان روس نیز می‌گویند؛ واشینگتن، تسلیحات را در اختیار افراد وابسته به داعش در افغانستان قرار می‌دهد.

عبدالواحد طاقت جنرال متقاعد و کارشناس مسایل نظامی افغانستان با اشاره به تلاش امریکا برای جایگزینی کلاشنیکوف با سلاح‌های امریکایی، آن را خیانت و جرم علیه مردم افغانستان دانست.

به راپور اسپوتنیک ، طاقت افزود: تمام خانواده‌های افغان‌ها خاصتاً آن‌هایی که در مناطق پر خطر زنده گی می‌کنند کلاشنیکوف دارند و اگر این سلاح‌ها را حذف کنند، مردم سلاحی برای حفاظت از خود ندارند و تروریست‌ها آن‌ها را خواهند کشت.

جنرال افغان ضمن اشاره به آشنایی نظامیان افغان برای استفاده از تسلیحات روسی گفت: در این جنگ‌ها شاهد بودیم که تسلیحات امریکایی در مقایسه با سلاح‌های روسی در افغانستان کاربرد چندانی ندارند.

چندی پیش سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفته بود که امریکایی‌ها در تلاش استند تا 50 هزار قبضه کلاشنیکف و مهمات آن که به طور رایگان در اختیار نیروهای امنیتی افغان قرار گرفته را از دور خارج کنند.

الکسی لئونکوف کارشناس مسایل سیاسی نیز درباره این پلان امریکا گفت: احتمال بسیار قوی وجود دارد که این تسلیحات در اختیار تروریست‌های داعش قرار بگیرد که در حال انتقال به افغانستان هستند.

وی تصریح کرد: امریکایی‌ها کسی را پیدا می‌کنند تا این تسلیحات را به داعشی‌ها بفروشند. سلاح‌ها ممکن است از هر جایی خاصتاً مناطق تحت کنترول داعش در افغانستان سر درآورند.

  1. Omid Muhammad :

    کلاشینکوف بهترین سلاح است نسبت به سلاح آمریکا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار