- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

نگرانی مردم هرات از افزایش گشت وگذار موتر های شیشه سیاه در این ولایت

شماری از شهروندان هرات می گویند که موتر های شیشه سیاه عامل عمده نا امنی ها در این ولایت هستند که تاکنون پولیس موفق به جلوگیری از گشت وگذار این موتر ها نشده است.

عبدالعزیز؛ یک تن از باشندگان هرات با ابراز نگرانی از گشت و گذار این وسایط می گوید که تردد موتر های شیشه سیاه در سطح شهر یک تهدید جدی می باشد که باید مسئولان محلی هرات این وضع را جدی بگیرند.

نثار احمد؛ یکی دیگر از این شهروندان می گوید که اکثر استفاده کنندگان موتر های شیشه سیاه و بدون اسناد کارمندان دولتی هستند که خلاف قانون رفتار می کنند که باید با آن برخورد قانونی صورت بگیرد.

خداداد؛ یکی دیگر از این شهروندان تاکید می کند که با جمع آوری این وسایط از اختطافات و ترورها نیز جلوگیری خواهد شد.

گشت و گذار موترهای شیشه سیاه و فاقد اسناد قانونی در شهر هرات نگرانی باشندگان این ولایت را در حالی برانگیخته است که در مواردی افراد زورمند با استفاده از این موتر ها مردم عادی را در شهر لت و کوب می کنند و پولیس هم برای بازداشت این افراد تا کنون چندان موفق نبوده است.

در بیشتر موارد موتر های شیشه سیاه با دست پاکستان از سوی اداره های دولتی استفاده می شود.

از سویی دیگر، اصیل الدین جامی؛ سرپرست ولایت هرات گفت که هیچ کس اجازه گشت و گذار با موترهای شیشه سیاه را ندارد و در صورت مشاهده با حامل آن بر خورد جدی و قانونی خواهد شد.

جامی تاکید کرد که قانون باید برای همه یک سان تطبیق شود و هر کسی در هر مقامی که از موتر های شیشه سیاه استفاده بکند با او بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

گشت وگذار موتر های شیشه سیاه در شهر هرات تازگی ندارد و از چند سال به این طرف این موتر ها در شهر تردد می کنند.

این در حالیست که همه ساله پولیس هرات از توقف و پاک کردن موتر های شیشه سیاه سخن می گویند اما ظاهرا کاهشی در تردد این موتر ها دید نمی شود و مشکلات امنیتی همچنان در جای خود باقی می باشد.