افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

نگرانی روسیه ازحضورگسترده داعش درافغانستان!

ضمیر کابلوف

بگفته نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور افغانستان، کشورش ازحضورگسترده داعش درافغانستان نگران است زیرا این مسئله تأثیرات بدی بر امنیت روسیه می گذارد!
نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان گفت که در حال حاضر ۲۵۰۰ داعشی در افغانستان حضور دارد و امریکا مسئول آشفتگی‌های این کشور است.

ضمیر کابلوف ، گفت: گسترش نفوذ گروه تروریستی داعش در افغانستان نگرانی‌های جدی امنیتی برای روسیه ایجاد کرده است.

نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد: در حال حاضر حدود 2500 داعشی در افغانستان حضور دارند.

وی هشدار داد: گروه تروریستی داعش در حال جذب نیروی بیشتر از مردم و گسترش قابلیت‌های جنگی خود است که اگر جلوی این گروه گرفته نشود، در آینده با یک نیروی شبه‌نظامی قوی‌تری روبه‌رو خواهیم بود.

کابلوف اظهار داشت: امریکا مسئول آشفتگی‌ها و وخیم‌تر شدن اوضاع کنونی در افغانستان است.

وی افزود: امریکا حضور خود را در افغانستان کاهش داده و در حالی که یک مشکل را در افغانستان حل نکرده، مشکل دیگری در این کشور ایجاد کرده است و واشنگتن به‌لحاظ سیاسی و اخلاقی مسئول اتفاقات جاری در این کشور است.

کابلوف در خصوص برداشته شدن تحریم‌ها علیه شرکت‌ روسی در زمینه نگهداری و تعمیر چرخبالهای افغانستان گفت: اگر مسکو راهی برای انتقال تجهیزات هوایی به افغانستان پیدا کند، نیاز به آموزش پیلوت‌های افغانستان نیز به وجود خواهد آمد.

این در حالی است که ضمیر کابلوف گفته بود که گروه تروریستی داعش در افغانستان از منابع خود برای مبارزه با نیروهای امریکایی و افغان در این کشور استفاده نمی‌کند.

وی ادامه داده بود که داعش هدف دیگری دارند و به افغانستان به‌عنوان سکوی پرشی برای گسترش بیشتر نیاز دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار