افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 19 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

نگرانی داکتر عبدالله از برخوردهای مسلحانه در فاریاب

داکتر عبدالله رییس اجراییه افغانستان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، بدنبال برخورد افراد یک عضو ولسی جرگه و یک قوماندان محلی در مرکز فاریاب، عبدالله عبدالله ابراز نگرانی کرد.
رییس اجرائیه، وضعیت امنیتی فاریاب، خاصتاً مرکز آن ولایت را نگران‌کننده خوانده و گفته است که نهادهای مسؤول در این راستا باید توجه کنند.

عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه به روز دوشنبه که در نشست شورای وزیران صحبت می‌کرد، با اشاره به وضعیت امنیتی ولایت فاریاب گفت که در این راستا باید اقداماتی روی دست گرفته شود.

او افزود تشنج در خود مرکز ولایت، فشاری که در منطقه سرحوض بالای نیروهایی که در آنجا مقاومت کردند، توجه عاجل وزارت دفاع، وزارت امور داخله و ریاست امنیت ملی را می‌خواهم.

نگرانی رییس اجرائیه، در مورد وضعیت امنیتی فاریاب پس از آن مطرح می‌شود که به تازه گی مرکز این ولایت شاهد برخورد افراد یک عضو ولسی جرگه و یک قوماندان محلی بوده است.

جاوید بیدار سخنگوی والی فاریاب گفت، هواداران نظام‌الدين قيصاری، قوماندان محلی و نماينده جنرال عبدالرشيد دوستم در امور نيروهای خيزش مردمی، فتح‌الله قيصاری، عضو ولسی جرگه را در ساحه ميدان هوايی از دیروز محاصره کرده و در صدد دستگيری وی اند.

او افزود وضعیت مثل دیروز است، همان قسم نفرهای نظام‌الدین قیصاری در اطراف میدان هوایی استند و موی سفیدان رفته اند که این موضوع را حل کنند، باید این موضوع از طرف نهادهای حقوقی حل شود نظام قوماندان ادعا دارد که دولت، فتح‌الله قیصاری را در باره قضیه ماین‌گذاری بازداشت نکرده .

فتح‌الله قیصاری، عضو ولسی جرگه به استخدام یک فرد و ماین‌گذاری در منزل نظام‌الدین قیصاری، قوماندان محلی متهم است.

محمد نسيم رحمانی معاون شورای ولايتی حزب جنبش در فارياب گفت، نظام‌الدین قیصاری، خواستار بازداشت این عضو ولسی جرگه می‌باشد.

اما فتح‌الله قيصاری؛ عضو ولسی جرگه، با رد این گفته‌ها تاکید دارد که این برخوردها دسيسه‌ای برای بدنام ساختن وی است.

  1. Mirweis Yousafzai :

    نگران نباش داکتر صاحب بخیتیر میشه

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار