افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 6 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

نگرانی امریکا از شدت یافتن حملات نظامیان افغان بر نیروهای خارجی

پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا، در تازه ترین واکنش در باره حملات نظامیان افغان بر نیروهای خارجی، نسبت به این موضوع اظهار نگرانی کرده است.
به گفته مقام های نظامی امریکا، از آغاز سال جاری تاکنون، نزدیک به بیست و پنج نظامی خارجی از سوی نظامیان افغان به قتل رسیده اند.

 به گفته مقام های نظامی امریکا، از آغاز سال جاری تاکنون، نزدیک به بیست و پنج نظامی خارجی از سوی نظامیان افغان به قتل رسیده اند.
در تازه ترین موارد، در ولایت های میدان وردک و هلمند افرادی که گفته شده لباس نظامی برتن داشتند، بر سربازان خارجی حمله کردند.
سخنگویان طالبان نیز با ادعای وابستگی مهاجمان به گروه طالبان، تاکید کرده اند که افرادی را در درون ارگان های امنیتی کشور دارند که به نفع آنان (طالبان) فعالیت می کنند.
مقام های امنیتی همواره این ادعاهارا رد کرده می گویند که در جذب و استخدام نیروهای امنیتی افغانستان، معیارهای زیادی وجود دارد که مانع حضور مخالفان در صفوف نیروهای نظامی می شود.
وزارت دفاع امریکا گفته است که از ٢٠٠١ ميلادى تا کنون 19 حمله بر نظامیان خارجی صورت گرفته که ٢٦ سرباز، کشته شده اند که  ١٣ تن شان امريکايى هستند.
قتل سربازان ناتو از سوی سربازان پولیس ملی، یکی از نگرانی های عمده سربازان خارجی در چند سال گذشته بوده است.
پیشتر، در گزارشی که از سوی برخی رسانه های غربی به نشر رسید، جنوب کشور به عنوان منطقه ای خوانده شد که در آن، کشتار سربازان خارجی توسط ماین های کنارجاده ای و شلیک سربازان پولیس ملی، افزایش یافته است.
براساس گزارش های ارایه شده در جریان سال گذشته، بیش از 20 نفر از نظامیان ناتو از سوی نیروهای افغانستان کشته شده اند.
تاکنون انگیزه اصلی حمله نظامیان افغان بر نظامیان خارجی مشخص نشده  است اما ناتو گفته است که عقده های شخصی از دلایل عمده به شمار می رود.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار