افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

نهاد های ذیربط برای انتخابات آینده، باید دست به کار شوند!

کمسیون مستقل انتخابات افغانستان از نهاد های ذیربط خواسته است که سر از همین حال در راستای فراهم کردن زمینه برای راه اندازی انتخابات آینده ریاست جمهوری دست به کار شوند.

کمسیون مستقل انتخابات افغانستان می گوید، برای راه اندازی انتخابات آینده در این کشور اقداماتی را روی دست دارد اما به گفته این کمسیون در این راستا به همکاری ارگان های مسوول  نیاز است.

فضل احمد معنوی رییس کمسیون مستقل انتخابات افغانستان که در یک نشست خبری به روز یکشنبه  در کابل حرف می زد، اجرای پروسه ثبت نام رای دهنده گان را برای تضمین شفافیت انتخابات پیشرو مهم خواند.

آقای معنوی همچنان به برخی از تدابیری که به گفته وی برای آغاز برنامه ثبت نام رای دهندگان مهم است اشاره کرد و از حکومت افغانستان خواهان همکاری گردید.

آقای معنوی در مورد زمان آغاز روند ثبت نام رای دهنده گان چیزی نگفت.

رییس کمسیون مستقل انتخابات افغانستان اجرای برنامه جدید نام نویسی رای دهنده گان را به خاطری مهم دانست که به گفته وی این پروسه در انتخابات گذشته نا تکمیل بود.

به گفته آقای معنوی، در انتخابات گذشته ریاست جمهوری هفده و نیم میلیون تن ثبت نام کرده بودند در حالی که به گفته وی در حال حاضر حدود یازده میلیون افغان واجد شرایط رای دهی اند.

وی گفت که اگر از همین اکنون برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان آماده گی های لازم  روی دست گرفته نشود، برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه دشوار خواهد بود.

در همین  حال ریاست جمهوری افغانستان می گوید آماده ی هر نوع همکاری با کمسیون مستقل انتخابات است.

کمسیون مستقل انتخابات افغانستان در حالی از  تدابیر برای راه اندازی انتخابات آینده ریاست جمهوری در این کشور حرف می زند که انتخابات گذشته ریاست جمهوری و ولسی جرگه افغانستان با ادعا های وسیع تقلب به همراه بود.

در حالی که گزارش های اخیراً به نشر رسیدند که انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان ممکن یک سال قبل از زمان تعیین شده برگزار شود، اما کمسیون مستقل انتخابات افغانستان می گوید که این انتخابات مطابق قانون در سال 2014 میلادی برگزار می گردد.

 

 

 

 

 

رادیوآزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار