افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

نماینده گان ولسی جرگه حکومت وحدت ملی را بی‌کفایت و فاسد خواندند!

تعدادی از نماینده گان ولسی جرگه در واکنش به اظهارات اخیر اشرف غنی مبنی بر عدم معامله وزرای پیشنهادی برای کسب رای اعتماد اعلام کردند که فساد و بی‌کفایتی حکومت وحدت ملی سبب شکست امور دولتی در کشور شده است.

قرار است اشرف غنی 12 وزیر پیشنهادی جدید را به منظور جایگزینی با سرپرست‌های وزارتخانه‌های افغانستان برای کسب رای اعتماد به ولسی جرگه معرفی کند.

اشرف غنی اواخر هفته گذشته در نشست کابینه افغانستان هشدار داد: اگر وزرای پیشنهادی برای کسب رای اعتماد به نماینده گان ولسی جرگه پول بپردازد باید از سمتش کناره‌گیری کند.

این اظهارات رییس‌جمهور غنی واکنش تند نماینده گان ولسی جرگه را در پی داشته است.

لالی حمیدزی نماینده کندهار در ولسی جرگه گفت که تمام افراد مفسد و جاسوسان کشورهای خارجی در اطراف اشرف غنی گرد آمده‌اند.

وی افزود: افراد فاسد در ولسی جرگه حضور ندارند بلکه در ارگ ریاست جمهوری استند و در معضلات جاری کشور نیز دخیل هستند.

اعضای ولسی جرگه تصریح کردند که حکومت وحدت ملی در امور دولتی شکست خورده‌ است زیرا این حکومت تا کنون نتوانسته انتخابات برگزار کند و یا کابینه خود را با گذشت سه سال تکمیل کند.

نماینده گان تاکید کردند: دولت در مبارزه با تروریزم، سرکوب طالبان و تامین امنیت نیز ناکام مانده است و افراد محدودی ارگ ریاست جمهوری را در انحصار گرفته و با زنده گی مردم بازی می‌کنند.

این در حالی است که حتی برخی از اعضای ولسی جرگه نیز به تلاش برخی از نماینده گان برای کسب امتیاز و یا پول در ازای رای اعتماد اذعان کرده‌اند.

نادرخان کتوازی نماینده ولسی جرگه گفته بود که تعدادی از نماینده گان افغان در ازای رای اعتماد درخواست امتیازات و یا هم اخذ پول می‌کنند.

با این حال عبدالقدیر زازی وطن دوست از اعضای کمسیون نظارت بر ولسی جرگه گفته که با اشرف غنی درباره مبارزه با و روند دادوستد بین وزرای پیشنهادی و تعدادی از نماینده گان افغان گفت‌وگو کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار