افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 22 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

نماینده گان طالبان در راه پاکستان…

طالبان

 

سه نماینده دفتر طالبان در قطر روی گفتگوهای صلح با حکومت افغانستان، راهی پاکستان شده‌اند.

 

این منبع به شرط افشأ نکردن نامش گفت، آنها با رهبران طالبان مقیم در پاکستان روی گفتگوهای احتمالی صلح بین آنها و حکومت افغانستان مشوره می‌کنند.

 

این منبع طالبان در قطر گفت، مولوی شهاب الدین دلاور، مولوی جان محمد مدنی و ملا عبدالسلام در ترکیب هیئتی شامل اند که دوحه را به قصد پاکستان ترک کرده‌اند.

 

اما روزنامه گاردین، به نقل از دو مقام ارشد طالبان می‌گوید، این هیئت طالبان از دوحه پایتخت قطر به پاکستان به هدف گفتگو با مقامات پاکستانی در مورد مسئله مذاکرات احتمالی صلح با حکومت افغانستان رفته است.

 

نماینده‌گان دفتر سیاسی طالبان در قطر زمانی به پاکستان سفر می‌کنند که گزارش ها درباره گفتگو های پنهانی مقامات افغان با طالبان در قطر خبر می‌دهند.

 

همزمان با این، یک منبع دیگر طالبان در شهر کویته پاکستان به شرط افشاء نکردن نامش گفت، مولوی شهاب الدین دلاور و ملا جان محمد مدنی دو عضو دفتر سیاسی طالبان در قطر با نعیم وردک یکی از اعضای ارشد طالبان مقیم در پاکستان، قرار است اواخر این هفته عازم عربستان سعودی شوند و در آنجا در مذاکرات و گفتگوهای صلح با نماینده های حکومت و اعضای شواری عالی صلح افغانستان، از طالبان نماینده‌گی کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار