افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

نماینده مردم قندهار: افزایش ناامنی ها درشرق کشور نگران کننده است

لالی یک تن از نمایندگان ولایت قندهار در مجلس طی یک نشست خبری نگرانی خویش را از افزایش نا امنیی ها در کشور و بخصوص در ولایت کنر و نورستان اعلام کرد .

آقای لالی می گوید، تروریستان در ولسوالی کامدیش وبرگمتال ولایت نورستان فشار زیادی بالای مردم بی گناه وارد کرده اما در این مدت نیروهای امنیتی دولت در برابر دشمن از خود هیچ عکس العمل نشان نداده است.

وی علاوه کرد : بار هاست که نمایندگان مجلس به وزارت دفاع ملی و امور داخله خبر داده که نفوذ مخالفین در این مناطق ولایت نورستان و کنر جلوگیری نمایند، اما متاسفانه این دو ارگان مهم دولتی هیچ کاری نکرده اند و مردم  مورد آزار و اذیت دشمنان در این دو ولایت قرار گرفته اند.

وی تصریح کرد: مردم ولسوالی برگمتال وکامدیش ولایت نورستان از لحاظ نبود امنیت در حالت بدی به سر می برند و در صورت چنین حالت ادامه پیدا کند در آینده نزدیک شاهد فاجعه انسانی در این مناطق خواهیم بود.

اوگفت : خارجی ها بارها شعار همکاری بامردم افغانستان را می دهند اما در حالیکه جان الن فرمانده قوای آیساف در جریان این قضیه است ولی هیچ اقدامی درمقابل طالبان پاکستانی نکرده است .

وی اضافه کرد: اگر حکومت ضیعف است ودر مقابل دشمن مقاومت نمی تواند برای پارلمان اطلاع دهد تا نیروهای امنیتی پارلمانی در برابر دشمن ایستادگی نمایند.

وی تصریح کرد: از اینکه حکومت افغانستان در برابرطالبان پاکستانی ایستادگی نمی کند، برای همه ولسی جرگه سوال برانگیز است .

لالی می گوید: طالبان پاکستانی که بالای مردم ولایت نورستان فشار وارد کرده است، مدعی هستند که ما به خاطر صلح در افغانستان آمدیم اگر ادعای شان واقیعت داشته باشد حکومت در این را بطه ناکام خواهد بود.

وی علاوه کرد: کسانی که در حال حاضر دو ولسوالی را در ولایت نورستان تصرف شده اند، شامل طالبان پاکستانی وعرب های عربستان سعودی می باشند.

وی می گوید ما از دست تروریستان کشورهمسایه (پاکستان) به تنگ آمده ایم و دیگر حوصله برای هیچ افغانی نسبت به عملکرد پاکستانی ها باقی نمانده است .

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار