افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

نماینده مجلس در صدد غصب زمین های مرغوب هرات

  

رضا خوشک نماینده مجلس در تلاش غصب23 جریب زمین متعلق به وزارت معارف در موقعیت مرفه نشین شهر هرات است ولی تاکنون موفق نشده است.

براساس گفته های یک منبع در اداره معارف هرات، از آنجایی که اداره معارف هرات به اداره فاسد اداری و اخلاقی متهم است در جالب ترین اقدام رییس این اداره از امضای بخشی از اسناد جعلی اقای خوشک که خود را مالک این زمین ها بعد از خریدار از یک فرد ناشناس می داند، خوداری کرده است.

براساس گفته های این مقام اداره معارف، خوشک اسناد 23جریب زمین را به اداره معارف هرات اورده که براساس ان باید رییس معارف انها را تایید کند ولی تاکنون موفق نشده است.

این مقام می گوید در هیچ صورت نمی تواند جزییات را افشا کند و یاهم اشاره جزیی به یکی از موارد داشته باشد زیراخیلی خطر دارد.
این زمین فعلا در دست جنرال رجب است و احتمال می رود رییس معارف خبر داشته باشد و فقط برسر قیمت کنار نیامده باشند! این زمین فعلا در دست نفرهای خیلی خطرناکی است و گپ زدن در این مورد حداقل جزایش مرگ است.
این زمین مقدارش معلوم نیست و اصلا سند ندارد و فعلا در دست جنرال رجب است. جنرال رجب معاون قوماندان نیروهای زمینی در کشور است.

این مقام می گوید: یک روز سند ملکیت زمین لیسه سلطان را دیدم که نوشته بود 63 جریب با امضای سردار محمد داود خان ولی زمین لیسه سلطان بعدا 40 جریب شد. بعد فهمیدم که کم است و سند ملکیت کنسولگری ایران را دیدم و فهمیدم که زمین های پشت کنسولگری ایران از لیسه سلطان بوده است.

این زمین که اکنون شامل بیناد احمد شاه مسعود، لیسه تخنیک، مسجد لیسه تخنیک و لیسه افغان ترک هرات می شود مجموعا 40 جریب است که 23 جریب ان معلوم نیست چی شده است و یک بخش مهم ان پشت کنسولگری ایران است که تاکنون دست نخورده باقی مانده است و ریاست معارف هم ان را در جریان چند سال اخیر کنار زده تا به نوعی بتواند با یکی از غاصبین کنار بیاید.

حال همین 23 سه جریب زمینی است که جناب خوشک سند پیداکرده و در تلاش گرفتن امضا از مسوولان اداره معارف هرات است.

براساس قیمت های روز این زمین ها ده ها میلیون دالر ارزش مادی دارد که در بهترین موقعیت مرکز شهر هرات قرار گرفته و از جمله محلات مرفه نشین شهر هرات می باشد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار