افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 24 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

نمایشگاهی 3روزه، دستاوردی عالی به بار آورد!

نمایشگاه زراعتی کابل

نوزدهمین نمایشگاه زراعتی بین المللی کابل توسط وزارت زراعت، آبیاری و مالداری با دستاوردی عالی به پایان رسید.

در مدت سه روز این نمایشگاه به ارزش بیش (35510000) افغانی قرار داد ها میان تجار، متشبثین خصوصی ، سرمایه گذاران، دهقانان و صنعت کاران کشور عقد و فروشات صورت گرفت.

در این نمایشگاه محصولات زراعتی و صنایع دستی زنان در 240 غرفه جاداده شده بود که در مجموع حدود 2،2 میلیون افغانی فروشات داشتند. از این میان به ارزش (1742886) افغانی به جیب دهاقین، مالدران و تولید کنندگان داخلی واریز شد. مجموع فروشات زنان صنعت کار به (375865) افغانی می رسد.

در بخش محصولات زراعتی و مالداری 23 قرار داد به ارزش (31,965,000) افغانی عقد گردید. قرارداد ها شامل فروش زعفران – گیاهان طبیعی – میوه جات خشک و تازه – روغن زیتون – ماشین چوچه کشی و سر تفکیت ISO شامل بود.

در بخش صنایع دستی زنان (3) قرار داد به ارزش ( 126600) افغانی عقد گردید. همچنان در مجموع (1308500) افغانی از بابت کرایه غرفه های این نمایشگاه بدست آمد.

نمایشگاه زراعتی بین المللی کابل سال دو مرتبه در آغاز و در نیمه سال به ابتکار وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در بادام باغ کابل برگزار می گردد. در این نمایشگاه شهروندان کشور، دهاقین، نمایندگان شرکت های خارجی، محصلین، خانواده ها، مسوولین برنامه های انکشافی کشور های متحد افغانستان شرکت نموده و از آن دیدن بعمل می آوردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار