افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 3 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

نقش پررنگ جوانان تخار در تامین امنیت

هم اکنون شماری زیادی از جوانان ولایت تخار در صفوف نیروهای امنیتی کشور در مقابل عناصر ضد دولتی می‌جنگند.

 

جوانان ولایت تخار نیروهای امنیتی کشور را در سرکوبی و راندن طالبان مسلح و هراس افگنان کمک و همکاری می‌کنند.

 

بر بنیاد گفته‌های برخی از جوانان، نیروهای امنیتی این ولایت در مبارزه با تروریستان داخلی و خارجی و جلوگیری از جرایم جنایی موفق بوده اند و این نیروها سعی و تلاش به خرج می‌دهند تا مردم در فضای صلح و ثبات زنده گی کنند و به همین دلیل جوانان و باشنده گان ولایت تخار با آنان همکاری می‌کنند.

 

به باور این جوانان، نیروهای دولتی بدون کمک و همکاری مردم نمی‌توانند در منطقه امنیت را تأمین کنند، آنان می‌گویند هنگامی‌که در محلات شان قضایای جنایی رخ‌ می‌دهد و یا با اشخاص مشکوک رو به رو می‌شوند فوراً با شماره‌های ارتباطی نیروهای امنیتی در تماس می‌شوند و به آنان اطلاع می‌دهند.

 

دو تن از جوانان ولایت تخار چنین گفتند:

 

“مردم تخار همیشه با پولیس خود همکار بوده و همیشه همکار هستند و هیچ گاه نمی خواهند که در شهر تخار حملات هراس افگنی رخ دهد، خوشبختانه نیروهای امنیتی ما هم بسیار کوشش می کنند که در شهر ما کدام حادثه رخ ندهد همیشه ما همکار هستیم و همه مردم تخار با نیروهای امنیتی همکاری می‌کنند.”

 

“مردم از دیر زمان با پولیس و با نیروهای امنیتی همکار هستند، مردم نمی خواهند که هراس افگنی و ترویست ها در ولایت تخار باشند. مردم خیلی همکار است با پولیس و قوماندانی امنیه ولایت تخار و به تمامی نیروهای امنیتی و خواهان طالب تروریست نیستند.”

 

با این حال، خلیل اسیر سخنگوی قوماندانی امنیه این ولایت، نیز تمامی دست آوردهای نیروهای امنیتی تخار را وابسته به همکاری مردم و جوانان می‌داند.

 

آقای اسیر بیان نمود که باشنده گان این ولایت نیروهای دولتی را در مبارزه با مخالفان مسلح حکومت و جنگ‌جویان خارجی کمک می‌کنند.

 

موصوف اضافه کرد:

 

“ما موفقیت و پیش روی‌ ها که در ولسوالی‌ها داشتیم، و در هر نقطه که با تروریزم پیش روی داشتیم همکاری مردم بوده و اگر همکاری های مردم نمی‌بود ما با موفقیت امروزی نایل نمی‌شدیم، یقیناً همکاری مردم در تمامی بخش‎های امنیتی با ما است. کسانی‌که باعث اخلال امنیت در سطح محل می‌شوند، ما با همکاری مردم امنیت می‌آوریم.”

 

سخنگوی پولیس تخار می‌گوید که بدون همکاری مردم نیروهای امنیتی به ‌تنهایی نمی‌توانند در یک منطقه امنیت را تأمین نمایند و همکاری مردم در آوردن تأمین امنیت یک اصل پذیرفته شده است.

 

او در این مورد گفت:

 

“در برخی نقاط تخار که طالب پیدا می‌شود، مردم برای ما اطلاع می‌دهند و قسمی‌که در خواجه ‌غار طالبان پیدا شدند و با وجودیکه مردم با تهدیدات طالبان رو به رو بودند، ولی باز هم در مورد بود باش و موقعیت طالبان با ما همکاری می‌کردند و معلومات می‌دادند و ما از مردم خود خُرسند هستیم که با یک روحیه وطن دوستی با نیروهای امنیتی شان کمک و یاری می‌کنند.”

 

قابل یاد آوریست که هم اکنون شماری زیادی از جوانان ولایت تخار در صفوف نیروهای امنیتی کشور در مقابل عناصر ضد دولتی می‌جنگند و از جانب دیگر شماری از این جوانان در جریان راه اندازی عملیات‌ های تصفیوی در این ولایت در عقب جبهه به عنوان نیروهای حمایت کننده حضور پیدا می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار