افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

نقش هند در افغانستان مورد قبول اسلام‌آباد نیست!

نفیس زکریا

 

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تاکید کرد که نقش هند در افغانستان مورد قبول اسلام‌آباد نیست و باعث ناامنی در منطقه خواهد شد.

به نقل از پاکستان تودی، نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اظهار داشت نقش هند در بحران افغانستان ممکن است ثبات در منطقه را به خطر اندازد؛ پاکستان این موضوع را بسیار جدی می‌داند و آن را در نشست‌های بین‌المللی مطرح کرده است.

وی افزود: اسلام‌آباد این موضوع را در دیدار با هیئت بلند‌پایه امریکایی مورد بحث قرار داده پس از آن نیز شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان در دیدار با مایک پنس و معاون اول ترمپ نیز این موضوع را مطرح کرده است.

زکریا، دیدار هیئت امریکایی را نیز بسیار سازنده عنوان کرد و افزود که دو طرف بر ادامه همکاری‌ها در تمام سطوح موافقت کردند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در ادامه تصریح کرد: ما شواهدی از مداخله هند در افغانستان ارایه کرده‌ایم.

وی محور گفت‌وگوها با هیئت امریکایی را یافتن راه‌حلی برای پدیده تروریزم و بحران افغانستان اعلام کرد و افزود که پاکستان خواستار راه‌حلی به رهبری افغان‌ها است.

در حالی که رییس جمهور امریکا در اعلام استراتیژی این کشور در قبال افغانستان خواستار نقش بیشتر دهلی‌نو در این کشور شده بود، عباسی تصریح کرد که اسلام‌آباد نقش نظامی و یا سیاسی هند در افغانستان را تحمل نمی‌کند.

چندی پیش نیز در سفر جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا به هند، نیرمالا سیتارامان وزیر دفاع این کشور تصریح کرد که دهلی‌نو به افغانستان نیروی نظامی اعزام نمی‌کند.

در سفر اخیر عبدالله عبدالله رییس اجراییه به هند، دو کشور توافقنامه‌ای را برای آموزش نیروهای پولیس افغان به امضا رساندند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار