افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

نقش حکومت در ترورهای زنجیره‌ای رهبران جهادی

terrorist

رییس شورای اخوت اسلامی، عاملان اصلی ترور زنجیره‌ای قوماندانان جهادی در سال‌های گذشته را معرفی کرد.

مولوی حبیب‌الله حسام رییس شورای اخوت اسلامی با اشاره به ترور ده‌ها قوماندان و رهبر برجسته جهادی در سال‌های گذشته در کشور اظهار داشت حکومت در این ترورهای زنجیره‌ای دست داشته است.

وی در ادامه نیز با اشاره به حمله انتحاری علیه رهبران حزب جمعیت اسلامی در مراسم خاکسپاری پسر محمد علم ایزدیار معاون مشرانوجرگه تصریح کرد مهاجمان برای کشتن سران جهادی به کابل آمده بودند.

گفتنی است که در ماه جوزا سال جاری انفجار در مراسم خاکسپاری پسر ایزدیار در حالی مورد حمله انتحاری قرار گرفت که شمار زیادی از مقامات ارشد از جمله عبدالله عبدالله رییس اجراییه، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه، احمد ضیا مسعود نماینده پیشین اشرف غنی، جنرال بسم‌الله خان محمدی وزیر دفاع پیشین و امرالله صالح وزیر وقت حکومت در امور اصلاحات امنیتی نیز در این مراسم حضور داشتند.

منابع به نقل از ایزدیار راپور داده بودند که با وجود گذشت چند ماه از این حادثه، تحقیقات درباره قتل پسر وی و انفجار در مراسم خاکسپاری همچنان به نتیجه نرسیده است.

چندی پیش نیز عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی گفته بود که تعدادی افراد بی‌ریشه خارجی نباید برای ما تصمیم بگیرند و ما اجازه حذف فزیکی شخصیت‌های افغانستان را به کسی نخواهیم داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار