افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

آیا ارگ نشینان در جنایت هوتل کانتینانتال نقش داشتند؟

نقش ارگ جنایت هوتل کانتینانتال

بروز جنایت در هوتل کانتینانتال من‌حیث یکی از مشهورترین هوتل های کابل و محل اقامت باشنده گان کشورهای غرب، واقعه ای عجیب بود…
هراس شبانه یک بار دیگر کابل را در موجی از ناامنی و خون فرو برد و زمانی که امنیتی ترین اماکن و مراکز مورد حمله تروریستان قرار می گیرد و در برابر یک لشکر نیروی امنیتی مقابله می کند، رییس جمهور در برابر رسانه ها دم از پیروزی های میدان های نبرد و قلع و قمع دشمنان می زند و حذف عطا، اولویت و هدف ارگ نشینان می شود.

هوتل کانتینانتال من‌حیث یکی از مشهورترین هوتل های کابل و محل اقامت باشنده گان کشورهای غرب در موقعیتی قرار دارد که تامین امنیت آن به دلیل قرار گرفتن در بلندی، بهتر از مراکز پررفت و آمد داخل پایتخت تامین می شود اما چگونه انتحاری کننده گان از ایست های تلاشی متعدد گذر می کنند و در امنیتی ترین هوتل دست به کشتار می زنند؟ و نکته مهم تر: این حمله با تکیه بر کدام منبع استخباراتی و مقام های درون حکومتی صورت گرفته است؟

از سوی دیگر، چند روز قبل از حمله به این هوتل تامین امنیت آن از سوی وزارت داخله به یک شرکت خصوصی واگذار شد و با وجود اعلام تهدید حمله تروریستان به هوتل های پایتخت از سوی سفارت امریکا، کنفرانس تکنالوژی با اشتراک روسای مخابرات 34 ولایت در کانتینانتال از سوی حکومت برگزار می شود.

حمله ای که یادآور تکان دهنده ترین واقعه پایتخت به وسیله یک تانکر مواد منفجره با هدف سفارت های خارجی بود که کشورهای جرمنی و ایران با انتقال کارمندان خود به مناطق امن، اطلاعاتی در خصوص حمله را به امنیت ملی ارسال کردند اما آنچه رخ داد، کشتار دسته جمعی مردم بود در عدم اقدامات امنیتی از سوی حکومت.

از سفارت امریکا گرفته تا دیگر کشورهای خارجی با در دست داشتن اطلاعات حمله، انتحاری و حرکت های تروریستی طالب، داعش و یا هر گروه دیگری توانایی حفظ جان کارمندان و باشنده گان خود در خطرناک ترین مناطق پایتخت را دارند اما امنیت ملی در ریاست استانکزی و اتمر هیچ اقدامی امنیتی صورت نمی دهند و تمامی هزینه های حکومت و قدرت را صرف اهداف پشتونیزمی، ترور و حذف مخالفان درون حکومتی می کنند.

این هوتل، جدای از محل اقامت باشنده گان کشورهای غربی، مرکز نشست و گردهمایی مقام های بلندپایه حکومت وحدت ملی می باشد، نظامی که حاضر است برای اهداف شوم خود هزاران هزار بی گناه را در مناطق مختلف پیشکش گروه های تروریستی کند و حتی مقام های ارشد را بدل به قربانیانی در پایتخت.

حکومت عاجز از تامین امنیت چند مرکز و نهاد مهم دولتی آنهم در پایتخت با رییس جمهوری که حتی جرات خروج از ارگ با یک لشکر محافظ بدون چرخ بال را ندارد، دم از پیروزی در میدان نبرد می زند و چشم به ناامن کردن امن ترین ولایت کشور دارد.

عطا محمد، جنرال دوستم و محقق آلوده به فاسد و جنگ های گذشته که هدف حذف ارگ استند بدون تکیه بر حمایت حکومت، توانایی حفظ امنیت مناطق تحت نفوذ با تکیه بر نظامیان تحت امر، مشروعیت اجتماعی و قدرت قومیتی دارند در حالی که اشرف غنی در پشتیبانی جامعه جهانی و امریکا ناتوان از حفظ امنیت یک هوتل در پایتخت می باشد.

حکومت وحدت ملی نه با کمبود نیروی نظامی مواجه و نه ضعیف در استخبارات و کشفی است بلکه تمامی این قدرت صرف اهداف شوم ارگ می شود و کشتار و خون خارج از دیوارهای ارگ هیچ اهمیتی نه برای غنی دارد و نه عبدالله.

هوتلی که بر فراز کوه در شدیدترین وضعیت امنیتی مورد رخنه تروریستان قرار می گیرد به مانند تمامی رویدادهای پایتخت در هماهنگی نظام حاکم می باشد و برهمین مبنا، تمامی مدارک از وقوع حمله و انتحاری ها نادیده گرفته می شود و تروریستان در حاشیه امن دست به کشتار می زنند.

اینکه داعش، طالب و یا حقانی عامل اصلی حمله و انتحاری است هیچ اهمیتی ندارد زمانی که تروریست ترین ها در حکومت، قدرت را تصاحب کرده اند و تازمانی که غنی در کنار استانکزی و اتمر حضور داشته باشد و عبدالله در سپیدار، همچنان از هر منطقوی در کشور تا پایتخت خون می ریزد.

 1. Mohammad Sharif Mohammadi :

  بیدون شک

 2. محمد فیاض :

  همینطوراست
  اگردست نداشتند
  یک نفرعادی که نمیتواند….
  یادرحظورمردم توضیح بدهند.

 3. صادق زادران :

  نقشی عطا بود چرا کی شرکتی امنیتی از عطابود

 4. Ēdrīś Fāīźī Faizi :

  دقیقأ صد درصد کار از داخل ارگ طراحی شده کار خودشان اس بخاطر جلب غرب امریکا که جیبایشانه پر کنه خون غریب به بلای شان

 5. داود قادری :

  100 فیسد

 6. Sultan Deel :

  حتما چراكه قرارداد امنيتى توسط وزارت ماليه صورت گرفته بود

 7. Esmatullah Danish :

  بیدون شک

 8. محمد علی ابراهیمی :

  خدا نکند

 9. Sayedmostafa Hossaini :

  صدفی صد شک نکو اگه دست ندارد ای استخبارات چی …مخوره او لنگ …اونجه شیشته …خوده بوی کده راییست چندروز قبل هم آمریکااخطارازحمله به ای هوتل راداده بود

 10. Safiullah Sadley Sadley :

  ﺻﺪ ﺩﺭ ﺻﺪ

 11. Monir Ahmad Qarizada :

  بلی صدفی صد

 12. شهرام آذین :

  صد فیصد

 13. Mumtaz Mumtaz :

  بلی صد در صد

 14. نورالله محمدی :

  دشمن در داخل نظام حکومت وجود دارد صد فیصد چیزی عیان است چی بر بیان است دست ستن 5 تمام جنایت خون بی گنای مردم سوتن 5 باید اشکار شود وگر همی تور بیغیرتی کارش را خفکی میکند برادران

 15. M Mosawer Ahmadzai :

  درست است این ها جواب الله ج راچی خواهند داد

 16. Jamil Maqsody :

  بلی صددرصد دست دارند ورنه چطور امکان دارد شش نفر خود شان را به داخل هوتل برساند تا از داخل همراهی شان کمک صورت نگیرد

 17. کریم الله عاشوری :

  یقینن که نقشدارد

 18. عثمان غنی :

  آب اگرازسرچشمه خیت نباشد تاآخرپاکست

 19. نجیب الله محمدی :

  کاری داخلی است

 20. Javid Yavari :

  @setayesh_banoo ارگ نشینان در همه جنایات دست دارند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار