افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

نقش آل سعود در ناامنی های افغانستان چیست؟

مقام های امنیتی کشور اظهار داشته اند که مدارک و اسنادی در اختیار داریم که نشان می‌دهد شماری از دستگیر شدگان اعضای طالبان و یا آن عده ای که به روند صلح پیوسته اند، حتی نماز خواندن را یاد ندارند.

 

این اطلاعات نشان می دهد که اعضای طالبان به اصول و قوانین اسلامی پایبند نیستند، به نحوی که شمار زیادی از اعضای طالبان که تاکنون دستگیر شده‌اند، نماز و قرآن نمی‌خوانند. حتی نحوه صحیح وضو گرفتن و نماز خواندن را هم یاد ندارند گویا از مسلمانی فقط نامی شنیده اند و تنها با نام اسلام برای دفاع از اسلام جهاد می کنند.

 

آگاهان مسایل سیاسی ضمن تایید این مطلب می گویند: بسیاری از نیروهای طالبان آنطور که ادعا می کنند، جهاد آنها برای اسلام نیست بلکه در راستای اجرای اهداف و خواسته‌های خارجی‌ها می‌جنگند که برداشت ناصحیح آنها از احکام در دوران حکومت شان دلیلی بر این مدعا می باشد.

 

سران طالبان در دوران چند ساله حکمرانی خود اثبات کرده اند که برداشت آنها از دین مبین اسلام، یک برداشت افراطی برگرفته از فتواهای مفتی های آل سعود است که پیاده سازی این احکام بیشتر جنبه بدنام کردن اسلام را دارد تا دفاع از احکام ناب اسلام محمدی.

 

اکنون هم روی دیگری از این دست نشانده بودن طالبان نمایان شده است که این مجاهدین راه حق!!! نماز نمی خوانند و قرآن خواندن نیز یاد ندارند. به راستی اگر اینها مدافعان اسلام هستند وای به حال ما مسلمانان و بدا به حال این اسلام.

 

اما شاید این سوال پیش بیاید این طالبانی که اصول اولیه مسلمانی را یاد ندارند، از کجا آمده اند؟ اهل کجا هستند و با چه هدف و منظوری می جنگند؟ و چرا اکنون پرچم خود را به نفع گروه تروریستی داعش تغییر داده اند.

 

جواب این سوالات زمانی مشخص می شود که بدانید براساس گزارشات مردمی، هم اکنون شبه ‌نظامیان وابسته به داعش در برخی نقاط کشور حضور فعال پیدا کرده‌اند. در واقع قشر جدیدی از مخالفین دولت در حال تقویت نیرو هستند که شباهت چندانی به طالبان ندارند ولی در عملیات های نظامی با طالبان متحد شده اند که دستگیری 31 گروگان در مسیر غزنی یکی از این عملیاتها می باشد.

 

اعضای این گروه که متاسفانه باز عمدتاً از پشتون ها هستن کمکهای سخاوتمندانه ای را از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دریافت می کنند. ناگفته نماند که اعراب تحت حمایت غرب، برای ترویج تفکرات سیاسی و یا عقیدتی خود از طالبان و داعش در افغانستان حمایت کرده و از آنان استفاده ابزاری می نمایند. همان اهدافی که آمریکا و انگلیس برای آنها طرح ریزی نموده اند تا در غالب دشمن ظاهری، برخی مقاصد را به پیش ببرند که از مهمترین این اهداف، ایجاد ناامنی برای اجازه دخالت بیشتر آمریکا در افغانستان است.

 

همین پولهای کلان عربهای تحت الحمایه آمریکا است که باعث می شود جوانانی که هیچ آشنایی با معارف عمیق اسلام ندارند، با دریافت معاش مناسب به صفوف طالبان و داعش پیوسته و غافل از همه چیز تیشه به ریشه دین و عقاید خود بزنند.

 

این واقعیتی است که بسیاری از این طالبان و داعشی های حاضر در افغانستان و حتی اکثریت قاطع تمام گروه های افراطی که در سوریه، لبنان، پاکستان، یمن و دیگر کشورهای اسلامی می جنگند نه به خاطر مسلمانان است و نه به جهت دفاع از قوانین ناب دین مقدس اسلام است، بلکه به خاطر یک مشت دالر است که طالب، داعشی، القاعده ای و تکفیری شده اند.

 

و جای تاسف بیشتر که رییس جمهور محترم افغانستان و عده ای از همفکرانش این آل سعود را منجی ایجاد ثبات و امنیت در کشور می دانند و برای اجرایی شدن طرح مصالحه ملی دست به دامان عربستان و پاکستان و اربابشان آمریکا شده اند.

 

خداوند انشالله همه را به راه راست هدایت فرماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار